ÚVZ SR: Na Slovensku bol sekvenovaním potvrdený Delta Plus

“Sedem osôb s potvrdeným subvariantom bolo neočkovaných, jedna osoba bola očkovaná,” uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Bratislava 5. novembra (TASR) – Na Slovensku bol v pozitívnych vzorkách na nový koronavírus sekvenovaním potvrdený subvariant delty AY.4.2. Ide o osem prípadov z celkovo 2681 osekvenovaných pozitívnych vzoriek za mesiac október. TASR o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková.

Faktorom prenosu bol kontakt s pozitívne testovanými osobami. “Sedem osôb s potvrdeným subvariantom bolo neočkovaných, jedna osoba bola očkovaná,” uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas. Subvariant delty AY.4.2 sa predbežne podľa dostupných informácií javí o desať až 15 percent infekčnejší ako materská línia. Epidemiológovia majú situáciu pod dohľadom a vlastnosti i šírenie tohto subvariantu budú dôkladne monitorovať.

Na sekvenovaní vzoriek sa podieľali laboratóriá Úradu verejného zdravotníctva SR, Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied, Vedeckého parku Univerzity Komenského v Bratislave a Martinské centrum pre biomedicínu Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine.

TIP REDAKCIE
Konkurent pre Galaxy Z Flip 3? Huawei má chystať cenovo dostupnejšiu skladačku

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať