crew-3

V SpaceX odložili štart misie Crew-3, čerstvé sily poletia k ISS 10. novembra

Čaká sa na vhodné poveternostné podmienky.

Aerokozmická spoločnosť SpaceX opäť odložila štart misie Crew-3, v rámci ktorej na Medzinárodnú vesmírnu stanicu poletí štvorica astronautov. Pôvodne sa mala misia uskutočniť už 31. októbra.

Štart misie misie Crew-3 ale pokazilo nepriaznivé počasie. Ani po pár dňoch od pôvodného dátumu sa misia neuskutočnila, za čím zase stáli zdravotné problémy jedného z členov posádky.

Dátum sa posunul na 6., 7. a neskôr na 8. novembra, no ani ten už neplatí. Opäť rozhodlo počasie. Najnovšie je misia naplánovaná na 10. novembra na 21. hodinu tamojšieho času, informuje NASA vo svojom blogu.

Podľa aktuálnych predpovedí je asi 80-percentná šanca, že bude v stredu panovať priaznivé počasie. Modul Crew-3 by sa teda mohol konečne odlepiť od Zeme. Pokiaľ budete chcieť let sledovať naživo, musíte ponocovať. U nás bude v tom čase už štvrtok, 3. hodina nadránom.

TIP REDAKCIE
EMA schválila vakcínu od Pfizeru pre maloletých vo veku od 5 do 11 rokov, podávať sa bude v 2 menších dávkach
crew-3
Loď Crew Dragon Endeavour pripojená k Medzinárodnej vesmírnej stanici: Foto: SpaceX/Twitter

Astronauti Thomas Marshburn (NASA), Raja Chari (NASA), Kayla Barronová (NASA) a Matthias Maurer (ESA) vystriedajú na Medzinárodnej vesmírnej stanici členov posádky misie Crew-2. Na ISS strávia 6 mesiacov.

Astronauti z misie Crew-2 by sa mali vrátiť späť na Zem z pondelka (8. 11.) na utorok, pristanú do vôd pri pobreží Floridy. Loď Endeavour misie Crew-3 so 4-člennou posádkou vzlietne z obvyklého miesta, z Kennedyho vesmírneho strediska na Floride.

Živé vysielanie z priebehu misie sa bude dať sledovať na YouTube a na webovej stránke Národného úradu pre letectvo a vesmír.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať