pixel 6

Pixel 6a taktiež poženie čipset Tensor, ponúkne však slabší fotoaparát

Pixel 6a dostane do vienka 12,2 Mpx senzor IMX363 od Sony. Pre lepšiu predstavu, je to ten istý snímač, ktorý Google použil pri každom svojom smartfóne počínajúc modelom Pixel 3 a končiac pri Pixel 5a.

Divízia smartfónov spoločnosti Google si tento rok prichystala skutočne revolučné zmeny. Jej najnovšie kúsky, ktoré spolu tvoria rad Pixel 6, upútali nielen úplne novým dizajnom, ale aj provtriednymi technickými špeficikáciami, na ktorých čele stojí čipset Tensor.

Dá sa povedať, že Pixel 6 odštartoval novú éru pre Google, aspoň čo sa smartfónov týka. Vyzerá to totiž tak, že dizajn a technické úpravy sa prenesú aj do mid-range segmentu spoločnosti, menovite do modelu Pixel 6a.

Pixel 6a bude po vizuálnej stránke vyzerať rovnako ako jeho starší súrodenci. Tešiť sa tak môžeme na obdĺžnikové telo s pomerne ostrými rohmi, ktoré z prednej strany pokryje nádherný displej a zo zadnej zase horizontálne uložený panel s fotoaparátmi. Jeho rozmery majú predstavovať 152,2 x 71,8 x 8,7 mm. Uhlopriečka displeja tak môže dosahovať okolo 6,2 palca. Pixel 6a tiež zrejme bude prvým mid-range zariadením od Google, ktoré neponúkne výstup pre slúchadlá.

Identický dizajn, slabší hardvér

Dizajn sa síce môže rovnať tomu uplatnenému pri vlajkových lodiach, v rámci použitého hardvéru však tomu bude inak. A začať môžeme hneď pri fotoaparátoch.

Poniektorí špekulovali, že Pixel 6a bude disponovať rovnakým hlavným snímačom obrazu ako rad Pixel 6. Reč je o 50 Mpx senzore GN1 od spoločnosti Samsung. APK Insight tím serveru 9to5Google však z aplikácie Google Camera zistil, že smartfón dostane do vienka 12,2 Mpx senzor IMX363 od Sony. Pre lepšiu predstavu, je to ten istý snímač, ktorý Google použil pri každom svojom smartfóne počínajúc modelom Pixel 3 a končiac pri Pixel 5a.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovákov ohrozuje nový podvod. Okradnú vás o peniaze, mieria na to najzákladnejšie!

Hoci pixely nie sú všetko a ich menší počet nemusí automaticky znamenať menej kvalitné výstupy, GN1 od Samsungu je väčší aj fyzicky. Dokáže teda pozbierať oveľa viac svetla, čoho výsledkom sú citeľne detailnejšie snímky a videá.

IMX363 pritom nebude jediným fotoaparátom nachádzajúcim sa na zadnej strane Pixel 6a. Zostava má taktiež obsahovať 12 Mpx objektív IMX386, ktorý bude plniť úlohu širokouhlého snímača. Čo sa týka “selfíčok”, o tie sa bude starať 8 Mpx senzor IMX355.

Zariadenie bude taktiež vybavené špičkovým čipsetom Tensor, čo znamená, že všetky objektívy budú schopné ťažiť z jeho nadštandardných kapacít v rámci fotografie aj AI. Tešiť sa samozrejme môžeme aj na iné šikovné možnosti, ako napríklad bleskovo rýchle písanie pomocou Google Asistenta či prekladanie v reálnom čase.

Aktuálna cena modelu Google Pixel 6

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať