oneplus

OnePlus 10 Pro: Špecifikácia odhaľuje 120 Hz displej, 5000 mAh batériu a viac

Fotoaparáty Hasselblad chýbať nebudú.

OnePlus 10 Pro ako nadchádzajúca vlajková loď známeho čínskeho výrobcu sa pomaly ukazuje svetu. V priebehu tohto mesiaca sa na verejnosť dostala prvá vizualizácia a informácia, že smartfón bude podporovať 125 W nabíjanie.

Vizualizáciu smartfónu OnePlus 10 Pro zverejnil leaker Steve Hemmerstoffer (OnLeaks) v spolupráci s webom 91mobiles. Rovnaký zdroj teraz publikoval ďalšie podrobnosti, ktoré na očakávanú mobilnú novinku vrhajú viac svetla.

Pokiaľ sa informátor nemýli, vlajkových charakter smartfónu podtrhne najnovší čipset z dielne Qualcommu, Snapdragon 8 Gen 1. Ten ešte oficiálne predstavený nebol, premiéru absolvuje 30. novembra na podujatí Snapdragon Tech Summit 2021.

Čipset bude spolupracovať s 8/12 GB operačnou pamäťou typu LPDDR5 a 128/256 GB úložiskom UFS 3.1. 6,7-palcový OLED displej so zakrivenými okrajmi ponúkne jemné QHD+ rozlíšenie a vysokú frekvenciu obnovovania obrazu 120 Hz.

oneplus 10 Pro
Foto: OnLeaks

O výdrž na jedno nabitie sa postará akumulátor s kapacitou 5000 mAh. Nabíjanie sa v tomto prípade nespomína, no notebookcheck.net predpokladá, že dosiahne rekordný výkon 125 W.

TIP REDAKCIE
Samsung vylepší rad Galaxy A, pribudne odolnosť voči vode

Vystúpený modul na zadnej strane obsadí 48 Mpx hlavný snímač obrazu, 50 Mpx ultraširoký fotoaparát a 8 Mpx senzor s objektívom s 3,3-násobným optickým priblížením. Selfie a videohovory zabezpečí predná kamera s 32 Mpx rozlíšením.

Spomína sa aj odolnosť IP68 alebo kooperácia so švédskym výrobcom Hasselblad, ktorého logo nájdeme vedľa zadných fotoaparátov.

Rad OnePlus 10 by mal najskôr vstúpiť na čínsky trh, a to niekedy v januári alebo februári budúceho roka. Medzinárodná dostupnosť je predbežne datovaná na apríl. Do oficiálneho predstavenia zostáva ešte dosť času, počkáme si preto na ďalšie informácie, ktoré môžu byť presnejšie.

Aktuálna cena súčasného modelu OnePlus 9 Pro

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať