pixel 6a

Google chystá Pixel 6a, bude o niečo menší a lacnejší

Stredná trieda od Google.

Dvojica nových vlajkových smartfónov od Google bola predstavená len pred mesiacom, no už teraz sa začína klebetiť o ďalšom smartfóne, ktorý má internetový gigant predstaviť v budúcom roku. Nazývať sa bude Pixel 6a.

Pixel 6 a 6 Pro sú doposiaľ najlepšími smartfónmi od Google. Dostali pomerne jedinečný dizajn s horizontálne uloženými fotoaparátmi, vlastný čipset Tensor a garanciu, že budú dostávať bezpečnostné aktualizácie po dobu 5 rokov.

Cena týchto zariadení nie je extrémna (aspoň v porovnaní s niektorou konkurenciou), stále však ide o vlajkové lode, za ktoré musí zákazník zaplatiť vyššiu sumu. Našlo by si sa niečo dostupnejšie? Pravdepodobne áno. Súrodenecké duo z najvyšších priečok doplní stredná trieda menom Pixel 6a.

Podrobností je zatiaľ málo, pozrieť sa ale môžeme na prvé vizualizácie, ktoré prostredníctvom webu 91mobiles zverejnil leaker Steve Hemmerstoffer (OnLeaks). Ak sa známy informátor nemýli, Pixel 6a prevezme dizajn od svojich väčších súrodencov, čo je dobrou správou.

pixel 6a
Približne takto by mal vyzerať Pixel 6a. Foto: OnLeaks/91mobiles

Novinka má byť rozmerovo menšia, o výsostne poctivý kompakt ale nepôjde. Svedčí o tom avizovaná OLED obrazovka bez zakrivených okrajov s uhlopriečkou 6,2-palca (P6 – 6,4″, P6 Pro – 6,7″) a rozmery 152,2 x 71,8 x 8,7 mm (P6 – 158,6 x 74,8 x 8,9 mm, P6 Pro – 163,9 x 75,9 x 8,9 mm).

TIP REDAKCIE
TOP 6 tipov na Vianoce: Reálne zľavy existujú, my sme ich za vás našli

Pixel 6a príde o 3,5 m audio konektor (Pixel 5a ho ešte má) a jeho snímač otlačkov sa presunie zo zadnej strany pod obrazovku. Na podrobnosti o kompletnej hardvérovej výbave je ešte priskoro.

pixel 6A
Foto: OnLeaks/91mobiles

S ohľadom na predchádzajúce „áčkové“ smartfóny od Google môžeme očakávať čipset strednej triedy, menej prémiových materiálov (plast) a pár ďalších kompromisov, ktoré si vyžiada nižšia maloobchodná cena.

Pixel 6a

Pixel 6a sa zrejme spoľahne na štandardný čipset Snapdragon z dielne Qualcommu, hoci nie je vylúčené, že Google niekde v pozadí nepracuje na okresanejšej verzii vlastného čipu Tensor. Bolo by fajn, keby aj lacnejší Pixel dostával bezpečnostné aktualizácie 5 rokov.

Predchádzajúci Pixel 5a sa na vybraných troch predáva za 449 dolárov, nástupca by sa mal pohybovať v podobných cenových medziach.

Aktuálna cena modelu Google Pixel 6

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať