Messenger pre desktopy dostane vylepšenie: V budúcnosti má podporovať četové hlavičky

Jednou z hlavných čŕt, ktorými verzia Messengeru pre smartfóny prekonáva verziu pre PC, sú četové hlavičky.

Messenger je aplikácia, ktorú má vo svojom smartfóne takmer každý. Mnohí si však výhod komunikačnej služby užívajú aj na desktopoch, napríklad v práci alebo večer pri voľnočasových PC aktivitách. Je však pravda, že na tejto platforme nie je až taká praktická.

V prostredí dekstopov môžete Messenger používať hneď dvoma spôsobmi, a to prostredníctvom webu alebo dedikovanej aplikácie, ktorú si môžete stiahnuť z oficiálnej stránky.

Jednou z hlavných čŕt, ktorými verzia Messengeru pre smartfóny prekonáva verziu pre PC, sú četové hlavičky. Ide o veľmi praktickú možnosť, ktorá umožňuje ostať užívateľom v kontakte s priateľmi bez toho, aby museli opustiť práve otvorenú, respektíve používanú aplikáciu.

Verzia pre PC takouto možnosťou nedisponuje, čo značne uberá na komforte. Alessandro Paluzzi však prostredníctvom Twitteru prezradil, že práve to sa v budúcnosti zmení. Správne, četové hlavičky podľa všetkého konečne prichádzajú aj do desktopovej aplikácie.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Variant koronavírusu B.1.1.529 má až 32 mutácií: Európske krajiny zastavujú lety

V praxi by mala funkcia fungovať podobne ako na smartfónoch. Keď minimalizujete konverzáciu s určitou osobou, jej miniatúra sa zobrazí v určitej časti obrazovky, kde bude ľahko k dispozícii, no zároveň vám nebude prekážať pri vašej práci.

Žiaľ, zatiaľ nie je úplne isté, kedy sa tejto funkcie dočkáme, nakoľko doposiaľ nebola oficiálne potvrdená ani jej existencia. Pevne však veríme, že sa tak stane čím skôr.

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať