DxOMark prevetral Pixel 6 Pro, prebojoval sa do TOP desiatky

Fotky a videá by mali potešiť aj náročných používateľov.

Tvorcovia z portálu DxOMark skúmajúci kvality fotoaparátov mobilných zariadení zamerali svoju pozornosť na smartfón Pixel 6 Pro. A veru mali čo testovať. Novinka od Google sa totiž pýši prepracovanou záznamovou technikou.

Pixel 6 Pro sa na rozdiel od svojich predchodcov z klubu Pixel spolieha na 1/1.31″ snímač obrazu s rozlíšením 50 Mpx (1,2µm pixely), ktorý je spojený s objektívom s 24 mm ohniskovou vzdialenosťou a svetelnosťou f/1.85. Nechýba optická stabilizácia obrazu a duálne automatické zaostrovanie s fázovou detekciou.

Okrem neho nájdeme na zadnej strane 12,5 Mpx ultraširoký fotoaparát so 16 mm objektívom so svetelnosťou f/2.2 a 48 Mpx snímač s objektívom so 4-násobným priblížením a clonou f/3.5. Opäť je prítomná optická stabilizácia a PDAF zaostrovanie, ale aj laser a LED blesk.

pixel 6 pro
Foto: Google

Google dokázal z predchádzajúcich modelov Pixel vyžmýkať maximum pomocou výkonného softvéru. V kombinácii s podstatne lepším hardvérom modelu Pixel 6 Pro by teda mal byť výsledok poznať. A aj je.

V rebríčku DxOMark sa Pixel 6 Pro ocitol v TOP 10 najlepších smartfónov, a to s celkovým hodnotením 135 bodov (7. miesto). Za fotky dostal 143 bodov, za video 115 bodov a za kvalitu zoomu 71 bodov. Dostatok bodov (102) nazbierala i predná kamera.

TIP REDAKCIE
Sygic má novinku, do navigácie pridal rozpoznávanie dopravných značiek

Inak povedané, reprezentant Googlu fotí na približne rovnakej úrovni ako Huawei Mate 40 Pro (6. miesto) alebo iPhone 13 Pro (5. miesto).

dxomark
Pixel 6 Pro. Foto: DxOMark
dxomark
Huawei Mate 40 Pro. Foto: DxOMark
pixel 6 pro
iPhone 13 Pro. Foto: DxOMark

Čo experti v rámci svojho podrobného testovacieho protokolu pochválili?

Napríklad vysokú úroveň detailov za každých svetelných podmienok, čo platí o fotkách aj videu. Ďalej ocenili kontrastnosť snímok, pekné a presné podanie farieb, rýchle a presné automatické zaostrovanie, ako aj dobrú expozíciu a dynamický rozsah pri natáčaní videa.

V zozname nedokonalostí figuruje šum pri fotení v interiéri a v zlých svetlených podmienkach, malá hĺbka ostrosti (pre zariadenia s takto veľkým obrazovým snímačom je typická), ďalej to je farebná nestabilita a šum vo videu alebo ultraširoký fotoaparát, ktorý podľa recenzentov nemá také široké zorné pole ako konkurencia.

Google môže byť so svojím výtvorom spokojný. Pixel 6 Pro trochu osviežil rebríček DxOMark, kde sa v posledných rokoch ustálili známe mená ako Huawei, Xiaomi a v neposlednom rade Apple.

Komplexný výstup z testovania aj spolu s ukážkovými zábermi si môžete pozrieť TU, na stránkach DxOMark.

Aktuálna cena novinky Google Pixel 6 Pro

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať