Samsung Health

Zoštíhľovanie aplikácie Samsung Health pokračuje, príde o ďalší obsah

Z aplikácie zmizli cvičebné videá.

Aplikácia Samsung Health je dôležitá pre každého používateľa, ktorý nosí na ruke inteligentné hodinky alebo športový náramok tohto juhokórejského výrobcu.

Samsung Health je dobrou aplikáciou. Vďaka ucelenému ekosystémovému riešeniu nájde používateľ všetky svoje športové údaje na jednom organizovanom mieste.

Aplikácia však okrem kľúčových údajov o fyzickej aktivite ponúka aj sekundárny obsah, ktorý možno nie taký dôležitý, no pre určitú skupinu používateľov môže mať zmysel. Samsung ho ale v minulom roku začal redukovať.

Po vlaňajšej aktualizácii z aplikácie zmizli položky ako Jedlo, Kofeín a Spravovanie hmotnosti (kalórie). Tieto údaje, spolu s ďalšími, sa do aplikácie zadávali manuálne. Diéta aplikáciu zastihla najskôr na trhu v Nemecku, zakrátko sa rozšírila do ďalších podporovaných krajín.

samsung Health
Ilustr. foto: Samsung

Teraz to vyzerá tak, že z aplikácie Samsung Health vypadnú ďalšie náležitosti, ako si všimol server Sammobile. Z aplikácie nečakane zmizli všetky cvičebné videá, prostredníctvom ktorých sa mohli používatelia udržiavať v kondícii v domácom prostredí.

TIP REDAKCIE
Moderna má začiatkom roka 2022 vydať upravenú vakcínu proti variantu Omikron

Úroveň videí bola pomerne vysoká. Nakoniec, pochádzali od tvorcov ako Echelon Fitness, bodybuilding.com, BlessLife či Skimble. Zmena v aplikácii prebehla na trhu v Južnej Kórei, dá sa bezpečne predpokladať, že je len otázkou času, kedy sa prejaví v ostatných krajinách.

Ťažko povedať, ako veľmi boli cvičebné videá v športovej aplikácii Samsungu sledované. Ich odstránenie ale nemusí byť krokom vzad. O tento typ obsahu nie je v online svete núdza. Len na YouTube je zverejnené množstvo rozličných fitness videí.

Aktuálna cena smart hodiniek Samsung Galaxy Watch 4

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať