honor 50

Honor 50 sa čoskoro začne predávať v Európe aj s Google službami na palube

Predaj odštartuje koncom októbra.

V kalendári svietil jún, keď niekdajšia dcérska značka Huawei predstavila trio nových smartfónov Honor 50. Po viac ako roku sa mohol výrobca vrátiť k aplikáciám a službám od Google, keďže už nepatrí pod Huawei a funguje ako samostatný subjekt.

Smartfóny Honor 50 môžu byť vďaka dostupným aplikáciám a službám od Google zaujímavé aj pre európskych spotrebiteľov. Spoločnosť počas oficiálneho predstavenia potvrdila, že sa zariadenia dostanú na medzinárodný trh. Predstavitelia ale neprezradili, kedy sa tak stane.

Teraz už vieme, že sa Honor 50 začne predávať na európskom trhu koncom októbra, presnejšie 26. deň v mesiaci. Potvrdzuje to nemecký server winfuture.de, ktorý obdržal pozvánku na prezentáciu minimálne dvoch smartfónov Honor.

Rovnaký dátum tiež uvádza web GSMArena, podľa ktorého vstúpi Honor 50 na trh v Spojenom kráľovstve a v ďalších európskych krajinách. Záhadou zatiaľ zostáva maloobchodná cena a pamäťová konfigurácia.

honor 50
Foto: Honor

Smartfón je v Číne dostupný po prepočte za 351 eur. V Európe sa bude predávať za vyššiu cenu, tipovali by sme to na niečo okolo 500 eur. Taktiež je možné, že za tieto peniaze zákazník dostane verziu s menšou, 128 GB pamäťou a 6 GB RAM. Na podrobnosti si ale musíme počkať.

Honor 50

Honor 50 môže byť pomerne atraktívnym zariadením z kategórie „cena-výkon“. V jeho útrobách sa nachádza 6 nm čipset Snapdragon 778G. Obsah zobrazuje 6,57-palcový OLED displej so 120 Hz frekvenciou, Full HD+ rozlíšením a 100% pokrytím spektra DCI-P3.

TIP REDAKCIE
Nová Xperia sa blíži, Sony sľubuje špičkový fotoaparát

Zle nevyzerá ani 4300 mAh batéria so 66 W nabíjaním alebo zostava fotoaparátov reprezentovaná 108 Mpx senzorom s objektívom so svetelnosťou f/1.9, 8 Mpx ultraširokým fotoaparátom so svetelnosťou f/2.2, 2 Mpx makro kamerou a 2 Mpx snímačom hĺbky.

Chýbať by nemalo 5G pripojenie, NFC, Bluetooth 5.2, Dual SIM slot či snímač odtlačkov pod displejom. Operačný systém Android 11 prekrýva grafická nadstavba Magic UI 4.2. Tá má svojím prevedením blízko k rozhraniam EMUI, ktoré poznáme zo smartfónov Huawei. Aspoň z tých starších, nové verzie sa už spoliehajú na Harmony OS 2.

Existuje aj Pro verzia smartfónu Honor 50. Tá má väčší OLED displej, menšiu batériu (4000 mAh), rýchlejšie nabíjanie (100 W) a kvalitnejšiu prednú selfie kameru (32+16 Mpx). Zvyšok zostáva viac-menej rovnaký.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať