Samsung má na Slovensku novinku: Ukázal vysávače s umelou inteligenciou, vidia takmer všetko

Samsung na slovenský trh prináša nový rad domácich pomocníkov. Robotický vysávač má kameru a dokáže sledovať zvieratá.

Spoločnosť Samsung na slovenský trh uvádza nový rad vysávačov, ktoré sa nevyznačujú len modernejším dizajnom a vyšším výkonom, ale aj novým systémom umelej inteligencie. Práve AI, teda umelá inteligencia, poháňa nový robotický vysávač Jet Bot AI+, ktorý na slovenskom trhu patrí medzi špičku. Samsung okrem neho predstavil aj tyčový vysávač Jet 90 Complete.

Samsung Jet 90 Complete: Všetko v jednom

Jet 90 Complete je tyčový bezvreckový 2v1 vysávač s 550 W invertorovým motorom s dlhu životnosťou, ktorý generuje konštantný sací výkon až 200 W. Aktuálny výkonový stupeň je možné kontrolovať na digitálnom LED displeji, ktorý je umiestnený na rukoväti spolu s dotykovými ovládačmi výkonu a vypnutia vysávača.

Samsung Jet 90 Complete

Vďaka aerodynamickému dizajnu vzduchového systému sa optimalizuje prúdenie vzduchu a pomocou viacstupňovej filtrácie Jet Cyclone sa zachytí až 99,999 % prachových častíc a minimalizuje sa strata satia. Jet 90 Complete je vhodný aj do domácnosti alergikov, pretože disponuje certifikátom SLG a BAF.

Vysávač s objemom prachovej nádoby 0,8 l poskytuje sací výkon priamo na kefe v troch stupňoch – 18, 40 a 200 W – a to počas celej doby vysávania, čomu zodpovedá aj čas prevádzky – 60, 30 a 6 minút. Nabíjanie vymeniteľnej batérie 21,9 V Li-Ion s LED indikátorom trvá 3,5 hodiny.

Samsung Jet 90 Complete

Dizajnová nabíjacia stanica Z Station s držiakom na príslušenstvo umožňuje nabíjať až 2 batérie naraz, takže po vybití je možné batériu len vymeniť za druhú a pokračovať vo vysávaní. Vďaka jej samostatnému, štíhlemu prevedeniu ju môžete umiestniť kamkoľvek. Aj po 500 nabíjacích cykloch si batéria zachová viac ako 70 % pôvodnej kapacity.

Hygienická čistota

Zachyťte jemný prach z tvrdých podláh a zo štrbín pomocou kefy Soft Action Brush, ktorá je pretkaná antistatickými striebornými vláknami. Kefa tiež bráni tomu, aby sa do vysávača zamotávali chlpy domácich miláčikov. Pomocou kefy Turbo Action môžete vysať jemné prachové častice na kobercoch i tvrdých podlahách. Kefa sa otočí približne 3 750× za minútu.

Samsung Jet 90 Complete

Hlava otočná o 180 stupňov umožňuje ľahko meniť smer a vyčistiť každý kút. Vďaka hmotnosti ručnej časti 1,66 kg bude vysávanie ľahké a najmä vďaka pohotovostnému režimu bude vysávač vždy pripravený pomôcť. Sacie príslušenstvo je možné prakticky uchytiť na základni. Vysávač sa jednoducho čistí, nádoba na prach je plne umývateľná a rovnako jednoducho vyčistíte aj rotačnú kefu.

Pre ešte komfortnejšie čistenie je k dispozícii aj vysýpacia stanica (predáva sa samostatne), ktorá je zladená so všetkými modelmi tyčových vysávačov z radu Jet a dodáva sa v bielej a striebornej farbe. Nádoba na prach je 400-krát hygienickejšia než bežné nádoby na prach a má vzduchotesnú konštrukciu, ktorá zabezpečuje 99,999 % filtráciu.

TIP REDAKCIE
Google v Rusku čelí vyše 200 miliónovej pokute, údajne nevymazal "nelegálny" obsah
Samsung Jet 90 Complete

Vrecko s objemom 2 l stačí vymeniť každé 2 až 3 mesiace, podľa naplnenia. Keď je plné, modrá LED notifikačná dióda na prednej strane sa rozsvieti na červeno. Odporúčaná maloobchodná cena vysýpacej stanice (VCA-SAE903/GE a VCA-SAE904/GE) je 169 Eur.

Model Jet 90 Complete je na slovenskom trhu k dispozícii v striebornej farbe a jeho odporúčaná maloobchodná cena je 689 Eur. K dispozícii sú aj nižšie modely. Jet 70 easy sa dodáva v bielej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 459 Eur a Jet 60 turbo v modrozelenej farbe za 399 Eur.

Samsung Jet Bot AI+

Samsung Jet AI+: Pre tých najnáročnejších

Druhú novinku predstavuje robotický vysávač Jet Bot AI+ s umelou inteligenciou. Vďaka technológii Jet AI Object Recognition ľahko vyčistí priestory v okolí a udržuje si bezpečný odstup od krehkých objektov či akejkoľvek činnosti, ktorá predstavuje potenciálne nebezpečenstvo.

Senzor LiDAR presne monitoruje polohu vysávača Jet Bot AI+, ktorý skenuje miestnosť, optimalizuje cestu a zhromažďuje informácie o vzdialenostiach a rozmiestnení nábytku v domácnosti pomocou Jet Live. V aplikácií SmartThings si môžete vytvárať „no-go zóny“ alebo virtuálne steny na mape vášho domova.

Počas vysávania vás bude upozorňovať LED osvetlenie a zvuková signalizácia, ktorá informuje o stave vysávača. Po vysávaní sa robot automaticky vráti do svojej Clean Station, ktorá odstráni prach pomocou technológie Air Pulse. Viacvrstvový filtračný systém potom dokáže pohltiť až 99,999 % aj tých najjemnejších prachových zrniek. Všetky súčasti prachového koša s objemom

0,2 l sú kompletne umývateľné, takže ich budete môcť udržiavať v dokonalej čistote a špičkovom hygienickom stave.

Samsung Jet Bot AI+

Automaticky rozpozná povrch

Vysávač zvládne dôkladne vyčistiť tvrdé podlahy a koberce so sacím výkonom 30 W. Inteligentné nastavenie intenzity sania vysávača Jet Bot AI+ rozpozná typ povrchu, množstvo prachu a automaticky upraví výkon. Čas vysávania je 90 minút a vysoko kapacitná Li-ion 21,6 V mAh batéria s dlhou životnosťou sa nabije za 210 minút.

Samsung Jet Bot AI+

Robotický vysávač máte možnosť nastaviť na rôzne módy: Max (čistenie s maximálnym sacím výkonom), Smart (čistenie s automatickým prispôsobením sacieho výkonu podľa povrchu), Normal (čistenie s nižším sacím výkonom a šetrenie energie), Spot Cleaning (čistenie vami vybraného priestoru).

Samsung Jet Bot AI+

Pomocou semišovej rotačnej kefy viete rýchlo a účinne vysávať domácnosť bez obáv z poškodenia podlahy a zároveň kefa zamedzuje namotávaniu vlasov a chlpov domácich miláčikov. Špeciálny systém nožov udržuje hlavicu dlhodobo čistú. Model Jet Bot AI+ je na slovenskom trhu dostupný v bielej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena je 1 499 Eur. K dispozícii sú však aj nižšie modely. Samsung Jet Bot s odporúčanou maloobchodnou cenou 539 Eur a Jet Bot+ za 729 Eur. Oba modely sa rovnako dodávajú v bielej farbe.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať