microsoft

Zmena na TOP pozícii: Microsoft prekonal Apple, stal sa najhodnotnejšou firmou na svete!

rhová hodnota Microsoftu po novom dosahuje výšku až 2,46 bilióna amerických dolárov, čo v prepočte vychádza na približne 2,12 bilióna eur.

Microsoft dosiahol azda jeden z najväčších míľnikov vo svojej histórii. Podarilo sa mu totiž zosadiť Apple z prvej priečky rebríčku najhodnotnejších spoločností na svete. Tretie miesto si drží ropný gigant Aramco, píše MacRumors.

Trhová hodnota Microsoftu po novom dosahuje výšku až 2,46 bilióna amerických dolárov, čo v prepočte vychádza na približne 2,12 bilióna eur. Apple sa drží v tesnom závese s hodnotou 2,43 bilióna dolárov (necelých 2,1 bilióna eur).

Špičkoví analytici z Wall Street predpokladajú, že za stratu prvej priečky môžu nižšie než predpokladané finančné výsledky spoločnosti Apple za posledný kvartál aktuálneho fiškálneho roku.

Rozdiel to rozhodne nie je markantný, a teda môžeme očakávať, že sa boj medzi dvoma gigantmi v budúcnosti ešte väčšmi vyostrí. Microsoft a Apple si navzájom čoraz viac konkurujú, vychádzajúc z rastúceho počtu investícií oboch spoločností do oblastí ako je rozšírená realita či umelá inteligencia.

TIP REDAKCIE
ASUS spúšťa veľkú aktualizáciu pre ROG Phone 2: Android 12 sa ale nekoná

Podarí sa Apple dosiahnuť stratenú pozíciu? To už ukáže len čas.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať