Slovenské mestá modernizujú: Kežmarok pre mestských policajtov kúpil elektromobil Škoda Enyaq!

Doba sa mení. Klasické autá na benzín či naftu nahrádzajú plug-in hybridy alebo dokonca elektromobily. Uvedomujú si to aj jednotlivé samosprávy, ktoré postupne obmieňajú vozový park. Pekným príkladom ide mesto Kežmarok, ktoré nedávno mestským policajtom zaobstaralo elektromobil Škoda Enyaq iV 50. Na nákup minulo 35,7 tisíc eur.

Mesto o novinke informovalo na svojom facebookovom profile, všimol si server DSL.sk.

Škoda Enyaq je prvým skutočným elektromobilom českej automobilky. Dostupný je v niekoľkých verziách, mesto Kežmarok stavilo na jednu z najlacnejších. Auto má výkon 109 kW a kapacitu batérie 55 kWh. Škoda hovorí, že dojazd takejto verzie je podľa štandardu WLTP 351 až 362 kilometrov.

“Mesto Kežmarok zakúpilo pre príslušníkov mestskej polície elektromobil, ktorý doplní vozový park a nahradí staršie používané vozidlo.

Vozidlo Škoda enyaq iv 50 e-motor 109 kW (148 k) 55 kWh bolo obstarané v celkovej sume 35 718 eur s DPH a vo štvrtok 28. októbra odovzdané do služby mestskej polície. Pred prevzatím vozidla bolo vozidlo požehnané kežmarskými duchovnými otcami. Prvá skúšobná jazda patrila primátorovi mesta,napísalo mesto na Facebooku.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo
Elektromobil bol pred prevzatím požehnaný kežmarskými duchovnými otcami.

Nabíjať budú len každé 4 dni

Metskí policajti, na rozdiel od štátnej polície, denne neprejazdia až tak veľa kilometrov. Podľa servera DSL majú denný nájazd len 70 kilometrov. Elektromobil tak budú nabíjať približne každé 4 až 5 dní.

Elektromobilita na Slovensku ešte stále nie je tak rozbehnutá, ako by si mnohí priali. Od začiatku roka sa na Slovensku zaregistrovalo len 715 čistých elektromobilov. Slovensko tak hlavne za západnou Európou výrazne zaostáva.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať