Huawei to skúša inde: Chce sa zamerať na dátové centrá a diaľnice

Jeho nové obchodné jendnotky sa majú zameriavať na technológie, ktoré znížia spotrebu dátových centier, inteligentné systémy pre diaľnice, fotovoltaický priemysel a dokonca aj colné a prístavné služby.

Huawei sa rozhodol diverzifikovať svoju podnikateľskú činnosť. V rámci tohto úsilia založil štyri nové obchodné jednotky, píše Gizmochina, pričom dôvodom majú byť predovšetkým sankcie zo strany Spojených štátov amerických, ktoré ochromili jeho primárnu divíziu. O akú konkrétnu divíziu ide, je asi každému jasné.

Sankcie od USA obmedzili smartfóny spoločnosti Huawei natoľko, že sa stali prakticky nepoužiteľnými pre západné trhy, kde sú k dispozícii alternatívy nielen s operačným systémom Android, ale predovšetkým službami Google. Nátlaky zo západných regiónov taktiež ovplyvňujú aj jej operácie v oblasti telekomunikácií.

Na čo sa Huawei zameria?

Čínsky výrobca tak musí svoju podnikateľskú činnosť upriamiť na inú oblasť, respektíve oblasti. Jeho nové obchodné jendnotky sa majú zameriavať na technológie, ktoré znížia spotrebu dátových centier, inteligentné systémy pre diaľnice, fotovoltaický priemysel a dokonca aj colné a prístavné služby.

Podľa dokumentov, ktoré podpísal samotný zakladateľ a šéf Huawei, boli výkonní vedúci nových jednotiek zvolení z interných kandidátov. To potvrdil aj hovorca spoločnosti. Generálny riaditeľ pritom dodal, že nové jednotky budú fungovať ako “nezávislé légie”, ktoré prelomia eixstujúce organizačné hranice spoločnosti, aby mohli čo najrýchlejšie zhromažďovať zdroje a zlepšovať svoju efektivitu.

TIP REDAKCIE
Ruský súd zastavil predaj smartfónov Samsung, týka sa to 61 modelov

Každá z čerstvo vytvorených jednotiek má za úlohu hlbšie preniknúť do jednej špecifickej oblasti, prebrať plnú zodpovednosť za svoj úspech a svojou činnosťou zaisťovať viac “potravy” pre Huawei.

Total
55
Zdieľaní
Total
55
Zdieľať