diablo immortal

Diablo Immortal prechádza do beta fázy, zatiaľ len vo vybraných krajinách

Prvými na rane sú Austrália a Kanada.

Titul Diablo Immortal je mobilnou verziou legendárnej hry Diablo. Blizzard ju plánuje vydať niekedy v prvom polroku 2022, ako oficiálne oznámil tento rok v auguste.

Diablo Immortal je, aspoň pre určitú skupinu hráčov, rozhodne očakávanou hrou. Vývoj neustále prebieha, tvorcovia hru zlepšujú aj na základe spätnej väzby niekoľko tisíc účastníkov zapojených do alfa testovania.

Blizzard vo vývoji opäť o niečo pokročil. Najnovšie ohlásil, že hra prechádza z alfa režimu do beta testovania. Dostupnosť nefinálnej, no hrateľnej verzie hry je stále obmedzená. Uzavretý beta program sa otvorí vybraným používateľom na trhu v Austrálii a Kanade.

diablo immortal
Foto: Blizzard

Vývojári neskôr beta verziu hry sprístupnia aj na trhoch v Južnej Kórei, Japonsku a Číne. Ďalšie krajiny Blizzard nespomína. Napriek tomu ide o dobrú správu, ktorá naznačuje, že vývoj prebieha zdravým tempom. Ďalšie zdržanie na ceste k hráčom by sme videli neradi.

Diablo Immortal

Hru Diablo Immortal predstavil Blizzard v roku 2018 na podujatí BlizzCon. Nástup pred hráčsku verejnosť nedopadol najlepšie, titul si vyslúžil značnú kritiku.

V roku 2019, rovnako na podujatí BlizzCon, Blizzard oznámil, že vo vývoji hry napreduje a divákom ukázal nové video, ktoré zobrazovalo herné lokácie, hrdinov a celkovú hrateľnosť.

TIP REDAKCIE
Pixel 6 je vyberavý: Ak máte starší či menej kvalitný kábel, odmieta sa nabíjať

Priestor dostala hra pre viacerých hráčov, ktorí sa budú môcť pohybovať v zdieľaných zónach a kooperovať pri likvidovaní nepriateľov. Tvorcovia okrem toho vtedy spomenuli vylepšovanie zručností a schopností hrdinov pomocou artefaktov alebo dej, ktorý je zasadený do obdobia medzi titulmi Diablo II a Diablo III.

Blizzard ani v roku 2019 jednoznačne neuviedol, kedy približne plánuje hru vydať. Povrávalo sa ale o roku 2020 alebo 2021. V auguste už bolo jasné, že to Blizzard tento rok nestihne. Dostali sme aspoň približný dátum ohraničený prvým polrokom 2022.

Vývojári potrebovali čas navyše, aby mohli upraviť a zlepšiť niektoré aspekty hry vyplývajúce zo spätnej väzby alfa testerov. Popri obsahových zmenách sa pustili do podpory pre herné ovládače, vďaka čomu sa bude dať hra ovládať aj inak než prostredníctvom dotykovej obrazovky.

K oznámeniu o spustení uzavretého beta testu si Blizzard pripravil ďalšie sprievodné video, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať