To bolo rýchle: Dbrand upravil svoje kryty pre PlayStation 5. Bude to Sony stačiť?

Hoci sa stále pripevňuje na bočné strany konzoly, po novom má zaoblenejšie hrany a taktiež otvor umožňujúci efektívne odvádzanie tepla, nakoľko sa nachádza hneď pri ventilátore.

Spoločnosť Dbrand pár dní dozadu obdržala od Sony pomerne nepríjemný list. Japonský výrobca mal problém s krytom Darkplate pre PlayStation 5, ktorý vraj napodobňoval chránený dizajn Sony Interactive Entertainment, ako aj vzhľad ikon špecifických pre PlayStation.

Žiadal tak okamžité odstavenie predaja tohto krytu a ukončenie všetkých propagačných aktivít s ním spojených, pričom sa vyhrážal, že v prípade nedodržania týchto podmienok bude nútený situáciu riešiť na súde. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

Dbrand je predovšetkým v zahraničí jedným z najobľúbenejších výrobcov príslušenstva, ktorým si dokážete prispôsobiť vzhľad azda každého elektronického zariadenia. Jeho portfólio obsahuje produkty pre smartfóny, notebooky a dokonca aj konzoly.

V rámci poslednej uvedenej skupiny je aktuálne najpopulárnejšia PlayStation 5. A nakoľko prichádza v jedinom farebnom prevedení, Dbrand má mnoho možností pre uplatnenie svojho kreatívneho ducha. Začiatkom tohto roka tak prišiel s krytom Darkplate, ktorý konzolu prezliekol do elegantného tmavého kabátu. Krátko na to doslova vyzval spoločnosť Sony, aby podala žalobu. A tá tak aj spravila.

Dbrand ustúpil, pri Darkplates 2.0 uplatnil iný dizajn

Pochopiteľne, Dbrand nechce skončiť na súde, a tak sa rozhodol ustúpiť, i keď len mierne. Len pár dní od obdržania spomenutého listu totiž prišiel s druhou generáciou krytu Darkplate – Darkplates 2.0.

TIP REDAKCIE
Galaxy S22: Akými fotoaparátmi vybaví Samsung svoje nové vlajkové lode?

Nový kryt sa od svojej pôvodnej verzie zásadne odlišuje. Hoci sa stále pripevňuje na bočné strany konzoly, po novom má zaoblenejšie hrany a taktiež otvor umožňujúci efektívne odvádzanie tepla, nakoľko sa nachádza hneď pri ventilátore. Kryt je dostupný v troch farebných prevedeniach, a to čiernej, sivej a bielej.

Je to však dostatočne veľký ústupok na to, aby prinútil Sony zmeniť svoj názor? Dbrand verí, že áno. “Vďaka úplne novému dizajnu Darkplates 2.0 úspešne uzatvára tento spor a neutralizuje akékoľvek budúce nároky spoločnosti Sony na porušenie práv,” napísal výrobca pre The Verge.

Ďalej si sám sebe položil otázku: “Bude vás Sony chcieť aj naďalej zažalovať?” A vzápätí si na ňu aj odpovedal: “Odpoveď? Pravdepodobne. Tentokrát je však rozdiel v tom, že sme vytvorili originálny dizajn, pri ktorom (Sony) nemá dôvod tvrdiť, že došlo k porušeniu práv. Ak to chce skúsiť, mal by sa pripraviť na úhradu našich súdnych poplatkov.”

Aktuálna cena hernej konzoly PlayStation 5

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať