Apple vraj plánoval vlastnú cloudovú hernú službu: Nespustil ju z veľmi dôležitého dôvodu

Apple Arcade v cloude? Možno niekedy v budúcnosti.

Cloudové herné služby majú šancu zmeniť spôsob, akým hráme hry. Revolúcia však zatiaľ neprebieha tak dynamicky, ako si možno niektorí predstavovali.

Hráči dnes môžu využiť niekoľko cloudových herných platforiem, akými sú napríklad Nvidia GeForce Now, Google Stadia alebo Microsoft xCloud. Masívny prechod do cloudu sa ale zatiaľ nekoná. Výkonné PC zostavy a konzoly zostávajú na svojom mieste.

Cloudové hranie sa pritom javí ako ideálny koncept. Kvôli špičkovým herným titulom si záujemca nemusí kupovať drahý a výkonný hardvér. Postačí mu ovládač, monitor a rýchle internetové pripojenie, ktoré je kľúčové.

Vybraná hra sa do zariadenia používateľa jednoducho streamuje zo vzdialeného servera, kde je spustená. Služby tohto typu zatiaľ limitujú technické nedostatky a slabšia ponuka (nielen) „áčkových“ herných titulov.

Hraním v cloude sa zaoberajú veľké mená technologického priemyslu, jedno ale chýba – Apple. Známy informátor a prispievateľ serveru Bloomberg Mark Gurman prezradil, že aj Apple plánoval spustiť vlastnú cloudovú hernú službu, no nakoniec sa týmto smerom nevydal.

TIP REDAKCIE
Realme GT 2 Pro sa bude mať čím chváliť: Okrem vlajkového čipu ponúkne aj 120 Hz displej či LPDDR5 RAM
apple
Ilustr. foto: Apple

Popáliť sa nechá konkurenciu

Podľa neho Apple od zámeru neupustil kvôli tomu, že by sa bál konkurencie, ale jednoducho preto, že na svojich zariadeniach nepodporuje cloudové herné služby. Napriek tomu si spoločnosť necháva otvorené zadné vrátka.

Hranie v cloude nezatracuje, o čom majú svedčiť nedávno prebiehajúce diskusie na túto tému v interných kruhoch firmy.

Apple to možno spraví podobne ako pri iných vlastných produktoch. Počká, kým sa vychytajú všetky muchy, zanalyzuje záujem na trhu a až potom vyrukuje s vlastným, samozrejme pedantne pripraveným riešením.

Podnikanie Apple v oblasti hier sa momentálne orientuje na predplatenú službu Apple Arcade. Za pravidelný mesačný poplatok ponúka prístup k prémiovým herným titulom, ktoré sú zbavené reklám a mikrotransakcií.

Služba Apple Arcade bola spustená pred dvomi rokmi. Približne v rovnakom období vznikla aj služba Play Pass od Google, ktorá funguje rovnako, no zameriava sa na používateľov zariadení s operačným systémom Android a obchodom Google Play.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať