Nové modely MacBookov Pro údajne ponúknu mini-LED displeje s obnovovacou frekvenciou 120 Hz

Nové MacBooky Pro budú disponovať špičkovými mini-LED displejmi s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Panely majú dodať spoločnosti LG Display a Sharp.

Apple má už 18. októbra ukázať svetu svoje najnovšie modely špičkových notebookov MacBook Pro. Už vieme, že zariadenia budú vybavené vysoko výkonným čipom M1X a kvalitnou FHD webkamerou, pričom v základe ponúknu až 16 GB operačnej pamäte a 512 GB interného úložiska. Čo ďalej?

Okrem vyšších kapacít pamätí a kvalitnejšej webkamery sa údajne dočkáme aj značných vylepšení v oblasti displeja. Ross Young, ktorý zastáva funkciu riaditeľa Display Supply Chain Consultants, prostredníctvom Twitteru potvrdil, že nové MacBooky Pro budú disponovať špičkovými mini-LED displejmi s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. Panely majú dodať spoločnosti LG Display a Sharp.

Hoci má byť prítomnosť plynulých displejov 100-percentne istá, odporúčame vám uvedené informácie brať s aspoň miernou rezervou. Predsa len stále nebolo nič oficiálne potvrdené.

Dôležitou otázkou je, ako sa tieto vylepšenia odrazia na výslednej cene. Vysoko výkonné notebooky nikdy neboli lacné, pričom Apple a jeho MacBooky Pro rozhodne nie sú výnimkou. Ako predpovedá server TechRadar odvolávajúci sa na informátora @dylandkt, nový čip, obrovský pokrok v rámci displeja, vyššie kapacity pamätí a kvalitnejšia webkamera môžu viesť k navýšeniu ceny na hranicu točiacej sa okolo 2 000 eur. Za kvalitu sa jednoducho platí.

TIP REDAKCIE
Facebook v Európe chystá revolúciu: Vytvorí 10 000 pracovných miest, no čo presne plánuje?

Všetko sa podľa všetkého dozvieme už 18. októbra, kedy Apple oficiálne usporiada podujatie Unleashed.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať