youtube

YouTube dovoľuje sťahovať videá do počítača, zatiaľ dočasne

Funkcia je dostupná pre predplatiteľov.

Výhodou predplatených služieb je, že si môžete videá či hudbu stiahnuť do mobilného zariadenia. Pri neskoršom prehrávaní vás tak nelimituje kvalita mobilného pripojenia, ktorá sa môže líšiť v závislosti od toho, kde sa nachádzate. Takouto funkciou disponuje aj YouTube Premium, teda jeho spoplatnená verzia.

Sťahovanie videí do počítačov a notebookov z webového rozhrania YouTube ale dostupné nebolo. Situácia sa však mení, ako zistil server AndroidPolice. Predplatitelia YouTube na túto funkciu natrafili v Indii a vo Francúzsku a vyzerá to, že funguje aj v iných krajinách.

Žiaľ, novinka má podobu experimentálnej funkcie, YouTube ju zatiaľ iba testuje. Sťahovanie videí z prehliadača bude dostupné do 19. októbra, informuje stránka platformy. Okrem toho uvádza, že je táto funkcia k dispozícii iba v počítačoch s najnovšou verziou prehliadača Chrome, Edge alebo Opera.

Proces funguje jednoducho. Pri pozeraní videa stačí kliknúť na tlačidlo Stiahnuť alebo na kontextové menu (tri bodky). V rámci nastavení si môžete vybrať, v akej kvalite sa má video stiahnuť. Maximom 1080p. V nastaveniach môžete zároveň jedným tlačidlom odstrániť všetky stiahnuté videá.

youtube
Foto: AndroidPolice

Sťahovanie videí do počítačov nemusí mať taký veľký zmysel ako na mobilných zariadeniach. Pokiaľ ale niekto používa pomalšie domáce pripojenie k internetu, funkciu ocení.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Telekom prekvapuje, dáva 2x dáta aj 20 € kredit navyše!

Zároveň sa pri sťahovaní videí nemusí spoliehať na rôzne alternatívne nástroje a weby, ktoré dokážu obsah z YouTube stiahnuť neoficiálnou cestou. Je tu ale rozdiel. Pri neoficiálnych nástrojoch si s video súborom môžete robiť, čo len chcete. YouTube video uloží len do vyrovnávacej pamäte prehliadača.

Všetky svoje stiahnuté videá nájdete na stránke youtube.com/feed/downloads.

Ťažko povedať, či Google túto funkciu neskôr sprístupní pre všetkých, respektíve v bežnom, neexperimentálnom formáte. Rozhodnúť by mala spätná väzba od používateľov podobne, ako pri iných nových funkciách, ktoré služby z času na čas testujú.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať