xiaomi civi

Xiaomi má nový smartfón, volá sa Civi a ponúka 120 Hz OLED displej

Tenké a ľahké telo s peknou fazónou.

Čínsky výrobca Xiaomi upratuje v označeniach, ktorými nálepkuje svoje smartfóny a ďalšie produkty. Nedávno prestal používať značku „Mi“ a teraz sa zbavuje aj skratky „CC“. Prvý reprezentant novej série smartfónov sa nazýva jednoducho – Xiaomi Civi.

Smartfón Xiaomi Civi bol predstavený na domácom trhu v Číne, o medzinárodnej dostupnosti zatiaľ slovo nepadlo. Aj táto novinka spadá do obľúbenej kategórie „cena-výkon“, kde sa čínsky výrobca cíti ako doma. Smartfón sa v základnej konfigurácii predáva za 2600 CNY, po prepočte za 345 eur.

Napriek nižšej cene zákazníci v Číne dostanú zakrivený 6,55-palcový OLED displej so 120 Hz obnovovacou a 240 Hz vzorkovacou frekvenciou. Obrazovka s FHD+ rozlíšením podporuje HDR10+, Dolby Vision a dosahuje jas 950 nitov.

xiaomi civi
Foto: xiaomi.cn

Model Civi má zo všetkých smartfónov Xiaomi najužšiu bradu (2,55 mm), teda prechod medzi obrazovkou a spodnou časťou kovového rámu. Popri kvalitnom displeji je smartfón vybavený pomerne výkonným 6 nm čipsetom Snapdragon 778G s grafikou Adreno 642L.

V oblasti fotoaparátov na seba upriamuje pozornosť 1/2“ snímač obrazu s rozlíšením 64 Mpx a objektívnom so svetelnosťou f/1.8. Chýba optická stabilizácia, lepšie výsledky v zlých svetelných podmienkach zabezpečí technológia zlučovania pixelov (z 0,7 na 1,4 µm).

xiaomi civi
Foto: xiaomi.cn

Širokouhlý objektív (120° zorné pole) je spojený s 8 Mpx snímačom obrazu a svetelnosťou f/2,2. Tretia optika má na na starosti tvorbu makro fotiek, disponuje však nízkym, len 2 Mpx rozlíšením. Vpredu sa ale usídlila až 32 Mpx kamera s automatickým zaostrovaním.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovákom chodí mimoriadne nebezpečný email. Môžete prísť o tisíce! (FOTO)

Integrovaná 4500 mAh batéria podporuje 55 W nabíjanie, vďaka čomu sa smartfón nabije do plnej kapacity za 45 minút. Miesto sa tiež našlo pre stereo reproduktory s podporou Dolby Atmos. 3,5 mm jack pre slúchadlá prítomný nie je, len USB-C konektor.

xiaomi civi
Foto: xiaomi.cn

Xiaomi Civi je ľahkým a tenkým smartfónom. Váži len 166 gramov a hrubý je 7 milimetrov. Zadná strana zariadenia má matnú povrchovú úpravu. Okrem 8/128 GB konfigurácie bude dostupné aj 256 GB úložisko či 12 GB operačná pamäť.

Model Civi je ďalším zástupcom cenovo dostupnejších, no obstojne vybavených smartfónov. Či sa časom dostane aj na náš trh, momentálne povedať nevieme. Vylúčené to ale nie je.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať