Ilustračný obrázok

Tesla vám prístup k Autopilotovi neudelí len tak. Najskôr sa uistí, či ste dobrý šofér

Nová FSD Beta však nebude dostupná pre všetkých. Musk potvrdil, že bude nutné spĺňať jednu dôležitú podmienku.

Spoločnosť Tesla nedávno začala s testovaním svojho kompletne samostatného Autopilota. Reč je o balíku Full Self-Driving Beta, skrátene FSD Beta, ktorého ambíciou je dosiahnutie piatej, čiže maximálnej úrovne autonómie. Ako ho získať? Najskôr si musíte aktivovať predplatné vo výške 199 dolárov mesačne alebo zaplatiť jednorázovú čiastku 10 000 dolárov. To ale nie je jediná podmienka.

FSD Beta má umožniť elektromobilom od Tesly jazdiť na diaľniciach a iných cestných komunikáciách bez potreby zásahu vodiča. Aspoň to je ambícia. Aktuálne technológia nie je tak pokročilá a stále si vyžaduje neustály dohľad, pričom vodič musí mať vždy ruky na volante, aby v prípade núdze vedel okamžite prevziať kontrolu nad vozidlom.

Tesla nedávno vydala novú aktualizáciu, konkrétne FSD Beta v10. Nie však pre všetkých. Spočiatku bola dostupná len pre zamestnancov firmy a vybraných zákazníkov. Teraz ju sprístupňuje pre tých, ktorí si zvolili možnosť jednorázovej platby namiesto predplatného. Sám Elon Musk túto novú aktualizáciu označil za “ohromujúcu”, píše Electrek.

model s plaid

Autopilota si musíte zaslúžiť

Nová FSD Beta však nebude dostupná pre všetkých. Musk potvrdil, že bude nutné spĺňať jednu dôležitú podmienku: “Beta bude požadovať povolenie na hodnotenie správania vodiča pri jazde pomocou poistnej kalkulačky Tesla. Ak bude správanie počas nasledujúcich 7 dní dobré, prístup do beta verzie bude udelený.”

V podstate to znamená, že ak chcete využívať výhody, ktoré so sebou FSD Beta prináša, musíte si to zaslúžiť.

Čo hovoríte na novú podmienku? Príde vám to ako rozumné rozhodnutie?

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať