Samsung umožňuje virtuálne rozšírenie RAM, zatiaľ však len pre tento smartfón

Funkcia RAM Plus prichádza ako súčasť aktualizácie firmvéru s označením A528BXXU1AUH9. Aktuálne sa má šíriť v Indii, no podľa všetkého je alebo minimálne bude dostupná aj na iných trhoch.

Samsung sa rozhodol potešiť niektorých svojich zákazníkov novou funkciou. Reč je o možnosti virtuálneho rozšírenia pamäte RAM, ktoré pred časom na trh uviedlo aj čísnkeho Oppo. Juhokórejský výrobca však túto funkciu zatiaľ sprístupňuje len pre jeden smartfón, informuje server SamMobile.

Svoju verziu virtuálneho rozšírenia pamäte Samsung pomenoval RAM Plus a aktuálne je dostupná výhradne pre model Galaxy A52s 5G, ktorý si môžete z oficiálnej stránky výrobcu zadovážiť za 449 €. Jeho výbave sme sa venovali v samostatnom článku, ktorý nájdete tu.

Funkcia RAM Plus prichádza ako súčasť aktualizácie firmvéru s označením A528BXXU1AUH9. Aktuálne sa má šíriť v Indii, no podľa všetkého je alebo minimálne bude dostupná aj na iných trhoch. Dostupnosť aktualizácie si môžete skontrolovať v Nastavenia -> Aktualizácia softvéru.

RAM Plus umožňuje rýchlejšiu prácu so zariadením

O čo ide? Virtuálna RAM funguje podobne ako u ostatných výrobcov. Funkcia rozšíri operačnú pamäť vášho zariadenia na úkor interného úložiska, a to do až 4 GB. Umožňuje lepšiu funkcionalitu aplikácií, ktoré sú uložené, respektíve spustené na pozadí. Inými slovami, telefón vďaka nej dokáže pracovať o čosi rýchlejšie.

Aktualizácia firmvéru okrem virtuálneho úložiska prináša aj augustovú bezpečnostnú záplatu a lepšiu stabilitu pre fotoaparát.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy A52s