AKTUÁLNE: HBO Max prichádza do Európy. Vieme, do ktorých krajín!

HBO Max prichádza do Európy. Vo väčšine štátov však bude služba dostupná až budúci rok.

HBO Max, streamovacia platforma spoločnosti WarnerMedia založená na modeli DTC, bude v Európe spustená 26. októbra. Prvými šiestimi európskymi krajinami, kde bude táto revolučná streamovacia služba k dispozícii, budú Švédsko, Dánsko, Nórsko, Fínsko, Španielsko a Andorra. Vyplýva to z tlačovej správy spoločnosti.

V roku 2022 bude HBO Max v rámci postupnej celosvetovej expanzie spustené v týchto 14 krajinách: Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Maďarsko, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko a Slovinsko. V budúcom roku je plánované spustenie aj v ďalších krajinách.

HBO Max bude v Európe slávnostne predstavené na virtuálnom evente v októbri, kde bude prezentovaná ponuka produktov a obsahu, cenové tarify a ešte mnoho ďalšieho.

HBO Max takmer všade v roku 2022

Prvýkrát na jednom mieste ponúkne HBO Max európskym divákom prístup do sveta zábavy a kvalitných relácií od obľúbených značiek skupiny WarnerMedia, medzi ktoré patria napr. spoločnosti Warner Bros., HBO, DC a Cartoon Network, ako aj k oceňovaným reláciám americkej a medzinárodnej produkcie Max Originals.

HBO Max
HBO

Sme svedkami historického okamihu. Platforma HBO Max mieri do Európy,” uviedol Johannes Larcher, riaditeľ HBO Max International. “Filmy a seriály z dielne WarnerMedia ako Harry Potter, Hra o tróny a Teória veľkého tresku sú vášnivo sledované fanúšikmi po celej Európe a služba HBO Max bola vytvorená na to, aby im ponúkla najintuitívnejší a najpohodlnejší spôsob, ako tieto a celú sériu ďalších úžasných titulov sledovať.

Jedinečná, exkluzívna kombinácia kultových relácií od Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network, Max Originals, vrátane domácej produkcie a ďalších, vytvára streamovaciu platformu, ktorú si európski fanúšikovia zamilujú,” dodáva Christina Sulebakk, CEO HBO Max EMEA. “V súvislosti so spustením našej úplne novej streamovacej platformy plnej exkluzívneho obsahu vnímame v tomto regióne obrovský potenciál.

HBO Max
Foto: HBO

HBO Max umožňuje jednoducho objavovať obsah vďaka tomu, že každému používateľovi poskytne zážitky na mieru a ponúkne obsah, ktorý najviac rezonuje. To je možné vďaka kombinácii redakčného výberu titulov na mieru a vlastných odporúčaní.

HBO Max bude k dispozícii novým aj existujúcim zákazníkom HBO España, HBO Nordic a HBO GO, ktorí majú službu predplatenú buď napriamo, alebo ju využívajú prostredníctvom príslušných partnerov. V máji oslávila platforma HBO Max ročné výročie od spustenia v USA a v júni bola spustená v 39 krajinách naprieč Latinskou Amerikou a Karibikom, a vôbec prvýkrát sa teda dostala aj k divákom mimo územia Spojených štátov.