Nintendo Switch

Hranie na Nintendo Switch si teraz môžete vychutnať aj s bezdrôtovými slúchadlami

Možnosť prenosu zvuku cez Bluetooth bola jednou zo základných funkcií, ktoré v konzole až doposiaľ chýbali.

Nintendo obohatilo svoju konzolu Switch o šikovnú funkciu, po ktorej už dlhšie bažilo mnoho užívateľov. Konkrétne je reč o podpore pre prenos zvuku cez Bluetooth. V praxi to znamená, že si môžete hranie konečne vychutnať cez vaše obľúbené bezdrôtové slúchadlá. Funkcia sa stáva súčasťou konzoly prostredníctvom novej softvérovej aktualizácie, informuje server The Verge.

Možnosť prenosu zvuku cez Bluetooth bola jednou zo základných funkcií, ktoré v konzole až doposiaľ chýbali. Prišla po celých štyroch rokoch, Nintendo Switch bola na trh uvedená ešte v roku 2017.

Funkcia sa nezaobišla bez obmedzení. Nintendo uvádza, že po pripojení Bluetooth slúchadiel bude možné používať len dva bezdrôtové ovládače. Nová podpora sa taktiež nevzťahuje na bezdrôtové mikrofóny. To však nie je až tak prekvapujúce, nakoľko hlasový čet sa v rámci natívneho systému spolieha predovšetkým na mobilnú aplikáciu.

Aj napriek týmto obmedzeniam však môžeme hovoriť o vytúženej novinke. Pripomeňme, že ovládač Nintendo Pro Controller ako jeden z mála nedisponuje konektorom pre slúchadlá. No na druhú stranu, ani ovládače od PS5 či Xbox Series štandardne nepodporujú Bluetooth audio.

Toto nie je všetko, čo nová aktualizácia softvéru prináša. Vaša konzola Switch po novom dokáže ostať pripojená k internetu aj počas spánkového režimu, ak je reč o pripojení cez kábel. Táto funkcia umožní konzole sťahovať potrebné údaje aj vtedy, keď nie je používaná. Údajne bude predvolene zapnutá. A čo sa týka Bluetooth audia, Switch bude schopná zapamätať si až 10 pripojených zariadení.

Vyzerá to, že aktualizácia sa postupne šíri naprieč americkým trhom. Ohľadom dostupnosti o iných trhoch aktuálne nemáme žiadne informácie. Prítomnosť možnosti Bluetooth Audio si však môžete skontrolovať aj vy, a to v systémových nastaveniach.

Aktuálna cena hernej konzoly Nintendo Switch

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať