budik

Nezvonil vám ráno budík? Na vine môže byť aplikácia Hodiny

Pokiaľ ste dnes ráno zaspali do školy alebo práce, môžete sa pred nadriadenými vyhovoriť na chybu vo svojom smartfóne. Výhovorka to bude objektívna, Android aplikácia Hodiny, ktorej súčasťou je okrem časovača a stopiek aj budík, nefunguje správne.

Aplikácia Hodiny je nainštalovaná v drvivej väčšine smartfónov s operačným systémom Android. Smartfóny už dávno vytlačili z nočných stolíkov klasické budíky a ľudia sú od nich v tomto smere prirodzene závislí.

Aj taká banálna vec, akou budík je, však môže zlyhať. Poukazujú na to kritické hodnotenia aplikácie v obchode Play ako aj rozsiahle diskusné vlákno na fóre Reddit, všíma si AndroidAuthority. Používatelia sa sťažujú, že ich budíky v smartfóne v nastavenom čase nezvonili a nezobrazovali žiadne upozornenie.

budík
Ikona Android aplikácie Hodiny

Reakcie prichádzajú od mnohých používateľov smartfónov značiek Google Pixel, OnePlus, Oppo a ďalších. Jeden z dotknutých používateľov v recenzii v obchode Play dokonca uvádza, že prišiel o prácu učiteľa, pretože kvôli nefungujúcemu budíku v smartfóne zmeškal ranné vyučovanie.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Obrovský POZOR! Nové SMS-ky potichu kradnú peniaze, ak máš túto banku, spozorni!

Problém sa určite netýka všetkých používateľov, očividne ich je ale dosť na to, aby tento problém Google čo najskôr vyriešil aktualizáciou aplikácie. Spoločnosť sa však doposiaľ k situácii nevyjadrila, možno jej predstavitelia zaspali.

Podľa príspevkov na fóre Reddit to totižto vyzerá, že sa aplikácia nedá opraviť bežne používanými metódami, akou je napríklad vymazanie vyrovnávacej pamäte, preinštalovanie aplikácie alebo zmena v nastaveniach.

Pokiaľ si ráno nechcete „nedobrovoľne“ dlhšie pospať, komplikácia sa dá vyriešiť jednoducho – inštaláciou iného budíka. Odporučiť môžeme napríklad aplikáciu Alarmy, ktorá má v obchode Play 1,2 milióna hodnotení s výsledným skóre 4,5 z 5 hviezd.