Battlefield Mobile

Battlefield Mobile sa objavil v obchode Play, chystá sa beta test

V apríli tohto roka vydavateľ Electronic Arts oznámil, že pripravuje mobilnú verziu úspešnej FPS hry Battlefield. Veľa podrobností sme sa nedozvedeli, vieme ale, že bude hra k dispozícii v roku 2022.

Battlefield Mobile nemá byť kópiou verzie hry, ktorá je určená pre konzoly a počítače. Vývojári vysvetlili, že pôjde o samostatný titul, ktorý bude po technickej stránke úplne iný ako pôvodná hra. Už od základu má byť špeciálne navrhnutý pre mobilné platformy.

Vývoj má na starosti štúdio Industrial Toys, ktoré spolupracuje s dlhoročnými tvorcami Battlefieldu, spoločnosťou DICE. Tá patrí do portfólia Electronic Arts.

Battlefield Mobile
Foto: Google Play

Tvorcovia majú v pláne pred zahájením ostrej prevádzky spustiť verejný beta test, ktorý bude ohraničený na vybrané krajiny. To znamená, že sa časť záujemcov k hre dostane skôr než v roku 2022. Žiaľ, zatiaľ nevieme, ktoré oblasti budú do beta testovania zapojené.

Battlefield Mobile
Foto: Google Play

Hra Battlefield Mobile ale už figuruje v obchode Play, kde je dostupná predbežná registrácia. Pre naše končiny to neplatí, ide však o dobrú indíciu, že je zahájenie verejného testovania na spadnutie.

Battlefield Mobile
Foto: Google Play

Mobilná verzia hry Battlefield zostane verná pôvodnej koncepcii. Dostať by sme teda mali atraktívne tímové súboje, dynamickú deštrukciu prostredia, zoskoky s padákom, možnosť jazdiť v tankoch a ďalších vozidlách, autentické zbrane, niekoľko máp, profesijné triedy, systém zlepšovania bojových schopností a veľa ďalšieho.

Nie je veľkým prekvapením, že sa do mobilného sveta presunie aj Battlefield. O FPS hry je na smartfónoch záujem, nehovoriac o tom, že dokážu ich tvorcom vygenerovať zaujímavé tržby. Call of Duty: Mobile si v prvý týždeň od uvedenia na trh (2019) stiahlo cez 100 miliónov hráčov. PUBG Mobile v marci tohto roka prekonal métu 1 miliardy stiahnutí.