IKEA má novú bezdrôtovú nabíjačku: Smartfón nabije aj cez stôl!

Svetoznámy obchod s nábytkom a v podstate všetkým, čo môžete v domácnosti potrebovať, totiž vymyslel nabíjačku, ktorú si môžete na váš stôl umiestniť zospodu, a to pomocou dvoch silných nalepovacích pásov.

Hoci je drôtové nabíjanie všeobecne akceptované ako najrýchlejšia a najspoľahlivejšia forma obnovy energie v batérii, posledné roky sa niesli v znamení rozmachu bezdrôtového nabíjania. Prečo? Jednoducho sú pohodlnejšie. Stačí vytiahnuť smartfón z vrecka alebo tašky, položiť ho na podložku a po ukončení nabíjacieho procesu zdvihnúť. Inými slovami, žiadny zbytočné zapájanie a vypájanie.

Bezdrôtové nabíjačky si však za komfort pýtajú daň, a to na výkone. Nakoľko ide o novšiu technológiu, zatiaľ sa v tomto smere nedokážu úplne vyrovnať starým dobrým káblom. Na druhú stranu, nie každý od svojej nabíjačky vyžaduje rekordné rýchlosti, najmä ak ide o užívateľa, ktorý svoj smartfón nabíja výhradne cez noc.

Väčšina týchto nabíjačiek má formu stojanov alebo podložiek, poväčšinou umiestnených na pracovnom stole alebo nočnom stolíku. Čo ale keby ste mali bezdrôtovú nabíjačku, ktorá by bola viac-menej neviditeľná? Presne s niečím takým totiž prichádza spoločnosť Ikea.

Maximálne pohodlie, minimálny výkon

Svetoznámy obchod s nábytkom a v podstate všetkým, čo môžete v domácnosti potrebovať, totiž vyvinul nabíjačku, ktorú si môžete na váš stôl umiestniť zospodu, a to pomocou dvoch silných nalepovacích pásov. Nebojte sa, je dosť výkonná, aby dokázala preniknúť aj hrubšou vrstvou materiálu. Nesie názov Sjömärke a stojí necelých 40 dolárov, píše server Digital Trends.

Užívateľ tak získa dodatočný priestor, ktorý môže vyhradiť podkladom pre prácu alebo štúdium. A aby presne vedel, kam treba telefón (alebo iné kompatibilné zariadenie) položiť pre začatie nabíjania, môže na stôl zvrchu nalepiť nálepku, ktorá je obsiahnutá v balení. Len si treba dať pozor, aby ste ju nalepili presne.

TIP REDAKCIE
Windows 11 podporuje procesor Intel Pentium 4, vznikol pred 15 rokmi

Žiaľ, Sjömärke nie je ktovieako výkonnou nabíjačkou. Je pohodlná, no pomalá, nakoľko maximálne dokáže ponúknuť výkon 5 W. Nabíjačka je kompatibiliná na povrchoch s hrúbkou od 8 mm do 22 mm.

Ako to celé funguje? Pre lepšiu predstavu vám odporúčame pozrieť si video pod týmto odsekom.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať