iphone

Vybíja sa váš iPhone rýchlo? Môže to spôsobovať aplikácia hudobnej služby

Aplikácia Spotify žerie veľa energie.

Ak vlastníte smartfón iPhone s operačným systémom iOS 14.8 alebo iOS 15, možno ste postrehli zhoršenú výdrž na jedno nabitie a prehrievanie. Príčinu tohto stavu môže mať na svedomí aplikácia hudobnej služby Spotify.

Spotify problémy s neúmernou spotrebou energie svojej aplikácie určenej pre iOS priznáva v krátkom stanovisku. Reaguje tak na spätnú väzbu, ktorú hudobnej službe adresovali nespokojní používatelia. Tím vývojárov sa komplikáciami v tejto chvíli už aktívne zaoberá.

Spotify spotrebiteľom zatiaľ odporúča, aby svoj iPhone reštartovali a/alebo aplikáciu odinštalovali a opätovne nainštalovali. Riešením tiež môže byť vypnutie obnovovania aplikácie na pozadí. Funkcia sa nachádza v nastaveniach systému v časti Všeobecné.

iphone
Ilustr. foto: Pixabay

Presné dôvody vysokej spotreby energie nie sú známe. Vyzerá to, že batériu drancuje nejaká činnosť aplikácie bežiaca na pozadí systému. Spotify neuvádza, kedy problém opraví. Určite sa ale snaží zjednať nápravu čo najskôr, zabezpečiť by ju mala aktualizácia aplikácie hudobnej služby.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!

Časť viny môžu niesť aj zmeny v operačným systéme iOS 15, ktorý začal Apple podporovaným zariadeniam distribuovať pred niekoľkými dňami. V takomto prípade by mal aktualizáciu vydať výrobca. Skôr je ale vinníkom aplikácia Spotify, azda ju tvorcovia aktualizujú čo najskôr.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať