z flip 3

Z Fold 3 a Z Flip 3 sa na domácom trhu predávajú lepšie ako Galaxy S21 a Note 20

Juhokórejčanov nové technologické skladačky oslovili.

Už sme dopočuli, že dodávky nových skladacích smartfónov značky Samsung môžu kvôli vysokému záujmu meškať. Správa prišla z nemeckého trhu a týka sa predovšetkým modelu Galaxy Z Fold 3, ale aj inteligentných hodiniek Watch 4.

Nemej zaujímavá je situácia na domácom trhu výrobcu v Južnej Kórei. Reportérka agentúry Bloomberg Sohee Kim pokrývajúca technologický priemysel uvádza, že si juhokórejskí zákazníci za prvých 7 dní (od 17. do 23. augusta) predobjednali 920 000 kusov smartfónov Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. Čísla reportérke poskytol priamo výrobca.

Lepší obraz o úvodnom výtlaku získame v porovnaní s vlaňajšími top-end smartfónmi Galaxy Note 20 a Galaxy S21. Objem predobjednávok skladacích smartfónov je za rovnaké obdobie vyšší o 30 % (Note20), respektíve až o 80 % (S21).

 z fold 3
Foto: Samsung

Pomer predobjednaných skladacích smartfónov stojí na strane dostupnejšieho véčka Galaxy Z Flip 3. Zákazníci si vopred objednali 644 000 kusov smartfónu Galaxy Z Flip 3, zostatok prislúcha verzii Galaxy Z Fold 3.

Samozrejme, optimistické údaje reflektujú iba úvodný dopyt. Až čas ukáže, či sa zariadenia dokážu presadiť v dlhodobom horizonte. Skladacie smartfóny sú stále exotikou, hoci taký Galaxy Z Flip 3 už má komerčnejšie kontúry, za čo asi vďačí aj dostupnejšej cene.

Odporúčaná cena 1049 eur (slovenský trh) určite nie je nízka, za takúto sumu sa ale predávajú mnohé vlajkové smartfóny s konvenčnou konštrukciou. Štýlová skladačka im tak môže obstojne konkurovať.

 z flip 3
Foto: Samsung

Podľa niektorých zdrojov si dal Samsung za cieľ, že do konca roka predá 6 až 7 miliónov nových skladacích smartfónov. Ambicióznu métu môže vysoký dopyt podporiť, obmedzenia vo výrobe a dodávateľskom reťazci spôsobené pandémiou a nedostatkom polovodičových komponentov zase pokaziť.

Zásadnejšej mobilnej novinky z dielne Samsungu by sme sa do konca tohto roka už dočkať nemali. V hre je ešte dlho prepieraný, no zatiaľ nepredstavený Galaxy S21 FE. Pokiaľ ho Samsung naozaj predstaví v októbri alebo novembri, mohol by ovplyvniť obsah predvianočných nákupných košíkov.