spotify

Zahanbený Google hasí problém: Zle fungujúcu aplikáciu Hodiny čaká aktualizácia

Google problém priznal, na riešení už pracuje.

Pred pár dňami sa niekoľko používateľov posťažovalo, že ich budík v smartfóne v nastavenom čase nezvonil a nezobrazoval žiadne upozornenie. Mnohí tak zaspali do práce alebo školy, čo ich z pochopiteľných dôvodov nahnevalo.

Kameňom úraz sa stala aplikácia Hodiny, ktorá je predinštalovaná v drvivej väčšine Android smartfónov. Problém sa netýkal konkrétnej značky smartfónov. Na nezvoniaci budík v obchode Play či na fóre Reddit poukazovali používatelia zariadení Google Pixel, OnePlus alebo napríklad Oppo.

Preinštalovanie aplikácie Hodiny ani vymazanie vyrovnávacej pamäte riešenie neprinieslo. Google sa vtedy k problémom nevyjadril.

Po pár dňoch Google problémy priznal a informoval, že začal pracovať na oprave. Za komplikáciami však pravdepodobne nestojí chyba v aplikácii Hodiny. Spôsobila ju iná aplikácia – Spotify, konkrétne jedna z jej posledných aktualizácií, upozorňuje server Liliputing.

budik
Ilustr. foto: Red.

Od roku 2018 sa dá v aplikácii Hodiny nastaviť ako tón budenia hudba zo služby Spotify. Všetko fungovalo bez problémov až do 24. augusta 2021, kedy dostala aplikácia Spotify aktualizáciu. Budík teda zrejme nezvonil len tým používateľom, ktorí využívali toto nastavenie.

Google odporúča, aby si dotknutí používatelia nastavenie zmenili a vybrali si jeden z predvolených zvukov zariadenia. Aspoň dovtedy, kým nebude dostupná oprava. Google neuvádza, kedy a v akej forme umlčané budíky opraví.

Pravdepodobne zaktualizuje aplikáciu Hodiny, poprípade priloží ruku k dielu aj softvérový tím Spotify. Záhada je teda vyriešená a svet zachránený, v škole alebo v práci sa teraz budete musieť vyhovoriť na inú príčinu vášho ranného meškania.