apple

Apple Watch Series 7 budú predstavené spolu s iPhone 13, ich dostupnosť však má byť obmedzená

Apple sa má potýkať s problémami pri výrobe Apple Watch Series 7, ktoré údajne môžu viesť k absencii jednej z dlho očakávaných funkcií.

Ako sme vás informovali v našom nedávnom článku, Apple sa má potýkať s problémami pri výrobe Apple Watch Series 7, ktoré údajne môžu viesť k absencii jednej z dlho očakávaných funkcií. Dnes sa prostredníctvom 9to5Mac dozvedáme, že aj napriek týmto problémom americký gigant predstaví očakávané hodinky hneď popri vlajkových lodiach z radu iPhone 13. Stať sa tak vraj môže už budúci týždeň.

Čo to znamená? Mark Gurman z Bloomberg vo svojej poslednej správe opísal tri možné scenáre, ako sa môže situácia vyvinúť. Podľa prvého Apple posunie predstavenie Apple Watch na neskorší dátum, teda kým nebudú všetky problémy vyriešené. Podľa druhého posunie predstavenie na skorší dátum, avšak hodinky budú dostupné len v obmedzenom množstve. Podľa tretieho predstaví hodinky v tradičnom časovom okne, no do predaja ich uvedie až neskôr.

Najnovšie zistenia naznačujú, že Apple sa rozhodol pre druhý scenár, a teda že hoci Apple Watch Series 7 predstaví popri iPhone 13, ich dostupnosť bude výrazne obmedzená – spočiatku bude dostupných len veľmi málo kusov.

apple watch
Foto: Apple

Chýbať má podpora pre meranie krvného tlaku

Problémom pri nových Apple Watch má byť konštrukcia. Tá sa od poslednej generácie výrazne odlišuje a je oveľa komplexnejšia. Výrobcovia údajne zaznamenali značné problémy pri finalizovaní produktu, čiže pri skladaní modulov, komponentov a displejov. A čo spomenutá chýbajúca funkcia? Reč je o podpore pre meranie krvného tlaku.

Apple Watch Series 7 majú po dizajnovej stránke ladiť s aktuálnym vizuálom smartfónov iPhone. Dorazia v dvoch veľkostiach, a to 41 mm a 45 mm. Žiaľ, tento rok sa vraj nedočkáme žiadnych nových senzorov, nakoľko Apple venoval celú pozornosť práve konštrukcii a väčšiemu displeju.

Aktuálna cena smart hodiniek Apple Watch Series 6