Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 dostanú väčší displej, potvrdzuje spoľahlivý zdroj

1,9-palcová uhlopriečka.

Nová generácia inteligentných hodiniek od Apple klope na dvere. S blížiacou sa septembrovou premiérou sa na verejnosť dostáva čoraz viac detailov, ktoré hovoria napríklad o tom, že bude model Watch Series 7 rozmernejší.

Už vieme, že Apple Watch Series 7 dorazia s upraveným dizajnom, ktorý zosobnia najmä ploché hrany konštrukcie v štýle smartfónov iPhone 12 alebo tabletu iPad Pro (2021).

Jeden z informátorov pred časom na sociálnej sieti Twitter naznačil, že hodinky budú o jeden milimeter väčšie. Na trh sa majú dostať dve verzie o veľkosti 41 a 45 milimetrov. Vo rozmernejšom tele sa tým pádom nájde miesto pre objemnejšiu batériu, čo nahráva možnej dlhšej výdrži na jedno nabitie.

watch series 7
Vizualizácia hodiniek Apple Watch Series 7 od PhoneArena

Väčšie puzdro v kombinácii s tenšími okrajmi okrem toho vytvorí priestor pre väčšiu obrazovku. Túto indíciu potvrdzuje reportér Bloombergu Mark Gurman. Vo svojom texte uvádza, že 45-milimetrová verzia hodiniek Apple Watch Series 7 bude disponovať 1,9-palcovým displejom s rozlíšením 396 x 484 pixelov.

Pre porovnanie, súčasná generácia (44 mm) má 1,78-palcovú obrazovku s rozlíšením 368 x 448 pixelov.

Apple sa na väčší displej pripraví aj po softvérovej stránke. Priestor dostanú nové ciferníky, ktoré štedrejšiu zobrazovaciu efektívne využijú. Mark Gurman spomína napríklad ciferník, ktorý zobrazí 24 časových pásiem súčasne.

apple watch series 7
Vizualizácia hodiniek Apple Watch Series 7 od PhoneArena

Vo všeobecnosti by mali nové ciferníky zobrazovať väčšie množstvo informácií, či už ide o šport, zdravie alebo ďalšie súvisiace funkcie. Povráva sa aj o ciferníkoch, ktoré vznikajú v spolupráci so značkami Hermes a Nike.

Server Asia Nikkei však upozorňuje na problémy s náročnejšou výrobou novej generácie hodiniek. Zmeny v konštrukcii produkčný plán údajne zdržujú, k spotrebiteľom sa tak hodinky môžu teoreticky dostať neskôr, hoci by premiéru mali absolvovať v očakávanom termíne (september).

Mark Gurman na rozdiel od Asia Nikkei tvrdí, že Apple Watch Series 7 nebudú vybavené snímačom krvného tlaku. Špekulovalo sa aj o funkcii, ktorá by dokázala zistiť hladinu cukru v krvi. Tento nástoj je ale zrejme definitívne mimo hry.

Aktuálna cena hodiniek Apple Watch Series 6