apple

Stačí fúknuť: Apple môže pracovať na novom spôsobe ovládania pre Apple Watch

Americký úrad pre patenty a ochranné známky udelil spoločnosti Apple patent, ktorý opisuje, ako môže užívateľ spolupracovať so svojimi hodinkami Apple Watch prostredníctvom jednoduchého fúknutia.

Apple neustále vymýšľa nové spôsoby, ako čo najviac invovať svoje produkty, no zároveň zaručiť, aby tieto inovácie boli čo najmenej komplikované pre konečného spotrebiteľa. Niekedy je takýto kompromis možný, niekedy až tak veľmi nie. Čo však také ovládanie pomocou fúkania? Kam by ste zaradili takúto inováciu?

Americký gigant si necháva patentovať nový systém ovládania pre hodinky Apple Watch. Tento systém je založený na veľmi jednoduchom princípe – stačí, keď do nich užívateľ fúkne. O novinek informuje server iDrop News.

apple watch
apple watch

Fúknutie pre zobudenie zariadenia či interagovanie s notifikáciami?

Americký úrad pre patenty a ochranné známky udelil spoločnosti Apple patent, ktorý opisuje, ako môže užívateľ spolupracovať so svojimi hodinkami Apple Watch prostredníctvom jednoduchého fúknutia. Nový systém môže slúžiť napríklad na aktiváciu zariadenia, správu notifikácií a mnohé ďalšie bežné úkony.

O reakciu na vstup vo forme vyfúknutého vzduchu sa postará nový typ senzora, ktorý sa síce nebude nachádzať priamo v interiéri hodiniek, no bude chránený krytom, ktorý mu pomôže rozlíšiť úmyselné fúknutie od nechcenej interakcie. Dôležitú úlohu bude v tomto prípade zohrávať tlak vzduchu.

Nakoľko ide o patent, nie je úplne jasné, kedy a či vôbec sa takejto možnosti dočkáme. Rozhodne by však išlo o šikovnú inováciu, ktorá by opäť aspoň trochu uľahčila každodenný život.