4ka

4ka sa pripravuje na pápeža, v Šaštíne postaví mobilný vysielač

Operátor ráta so zvýšenou hlasovou a dátovou prevádzkou.

Už túto nedeľu pricestuje na Slovensko svätý otec a strávi u nás niekoľko dní. Pápež František navštívi niekoľko miest – Bratislavu, Košice, Prešov a Šaštín. Očakáva sa s účasť desiatok tisíc ľudí, ktorí budú chcieť pápeža vidieť naživo.

Vzhľadom na túto skutočnosť operátor 4ka posilnil sieť v tých lokalitách, ktoré pápež František navštívi. Informuje o tom v tlačovej správe.

„Návšteva pápeža na Slovensku je výnimočná udalosť, a preto sme pristúpili k posilneniu a rekonfigurácii sieťových komponentov všade tam, kde predpokladáme zvýšenú hlasovú a dátovú prevádzku, v súvislosti s návštevou pápeža Františka,“ hovorí Pavel Ďurík, hovorca 4ky.

„Veríme, že aj vďaka tejto našej snahe sa budú môcť veriaci podeliť s blízkymi o tento jedinečný zážitok,“ dodal Ďurík.

Štvrtý mobilný operátor 4ka posilnil kapacitu siete pre telefonovanie v Bratislave, Prešove a Košiciach a tiež postaví v Šaštíne, na mieste konania Svätej omše na otvorenom priestranstve pri Národnej svätyni, dočasný prenosný mobilný vysielač, používaný aj pri hudobných festivaloch a iných verejných podujatiach, za účelom posilnenia dátovej a hlasovej kapacity siete.