model s plaid

Tesla posilnila svoju prezenciu v Európe, v Nórsku predbehla Volkswagen, Ford aj Audi

Elektromobil od Tesly si zakúpilo až 1 776 ľudí, z čoho 1 115 zvolilo Model Y.

Nórsko je jednou z popredných krajín v oblasti adaptácie elektromobility. Minulý mesiac podiel elektromobilov na nórskom trhu predstavoval neuveriteľných 64 %. Nadpolovičné percento, konkrétne 58 %, si pritom pripisuje aj v rámci celého aktuálneho roku. Inými slovami, elektromobily tu absolútne decimujú spaľováky aj hybridy.

Keď sa pozrieme na podiely jednotlivých elektromobilov, zistíme, že v júli mal najväčší vplyv na štatistikách mali Ford Mustang Mach-E, Škoda Enyaq a Toyota RAV4. Tento mesiac je tomu inak. Tesla totiž výrazne posilnila svoju prezenciu na európskom trhu. Vďaka jej Modelu Y prekonala čísla legendárnych automobiliek ako Volkswagen, Ford či Audi, píše Teslarati.

Zdroj: Teslarati

Tesla prekonala konkurenciu, Model Y si objednalo až 1 115 ľudí

V auguste bola najobľúbenejšou značkou práve Tesla. Elektromobil si od nej zakúpilo až 1 776 ľudí, z čoho 1 115 zvolilo Model Y. Na druhom mieste bol Volkswagen s 1 502 registráciami. Najväčšej popularite sa tešil jeho ID.4, ktorý si zakúpilo 816 ľudí.

Obidve automobilky však majú v prvej desiatke hneď dva elektromobily, nie jeden. Druhým najobľúbenejším modelom od Tesly bol Model 3, ktorý sa tešil 661 registráciam. V prípade Volkswagenu je reč o modeli ID.3 so 604 registráciami.

Gigafactory v čínskom Šanghaji mala počas júla exportovať až 8 210 elektromobilov Model Y. Invázia do EÚ sa oficiálne začala minulý týždeň, kedy prví kupci oficiálne potvrdili úspešné doručenie prvých objednávok. V Nórsku sa v priebehu necelého týždňa predalo až 790 kusov Modelu Y.