Samsung nám možno poskytol prvý pohľad na Galaxy S21 FE

Mnohí si určite najskôr pomyslia, že ide o Galaxy S21 alebo Galaxy S21+, no nie je tomu tak. Farba foto modulu je totižto identická so zvyškom zadnej strany, a teda nie je možné, aby išlo o jedno z týchto dvoch zariadení.

Samsung nám už pozajtra predstaví svoje najnovšie produkty, ktorými zasýti svojich verných fanúšikov na najbližší polrok. Stále to však zrejme nie je všetko, čo si na nás juhokórejský gigant v blízkom období chystá. Predpokladá sa, že čoskoro predstaví ešte jedno zariadenie, konkrétne Galaxy S21 FE.

Minuloročný Galaxy S20 FE bol obrovským hitom, nakoľko kombinoval špecifikácie vlajkovej lode s viac než priaznivou cenovkou.

Na trhu začal predávať za 649 €. Za túto cenu užívateľ získal v tom čase špičkový čipset Snapdragon 865 od Qualcommu (na našom trhu Exynos 990), kvalitný a plynulý displej, kopu RAM a taktiež podporu pre 5G siete. Jeho jediným väčším nedostatkom bol dizajn, ktorý v podaní plastu pôsobil pomerne lacno. Aj napriek tomu však išlo a stále ide o vynikajúce zariadenie, ktoré si získalo srdcia mnohých zákazníkov.

Samsung má v sérii pokračovať aj tento rok. Pokračovanie má prísť v podobe modelu Galaxy S21 FE, ktorý nám možno výrobca poodhalil na svojom Instagrame.

Mnohí si určite najskôr pomyslia, že ide o Galaxy S21 alebo Galaxy S21+, no nie je tomu tak. Farba foto modulu je totižto identická so zvyškom zadnej strany, a teda nie je možné, aby išlo o jedno z týchto dvoch zariadení. Marketingové oddelenie si tak zrejme nedalo dostatočný pozor a omylom zverejnilo vizuál smartfónu, ktorý ešte len čaká na predstavenie.

Samsung Galaxy S21 FE: Očakávané špecifikácie

Očakáva sa, že Galaxy S21 FE bude disponovať 6,5-palcovým Super AMOLED Infinity-O displejom s FHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Pod kapotou máme nájsť špičkový čipset Snapdragon 888 od Qualcommu, a to dokonca aj u nás, v Európe. Procesor bude spolupracovať s 8 GB operačnej pamäte a 128/256 GB interného úložiska. Technické špecifikácie má kompletizovať 4 500 mAh batéria s podporou pre 25 W nabíjanie.

Čo sa týka optiky, tú si má S21 FE požičať od svojho predchodcu. Reč je o 12 Mpx hlavnom snímači, 12 Mpx širokouhlom senzore, 8 Mpx objektíve s 3-násobným optickým priblížením a 32 Mpx selfie fotoaparáte.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S20 FE