pokemon unite

Pokémon Unite nebude len pre Switch, MOBA hra prichádza do smartfónov

Hra v štýle League of Legends.

Fanúšikovia známych japonských príšeriek sa budú môcť čoskoro na smartfónoch zabávať novou hrou. Titul Pokémon Unite je od júla dostupný pre platformu Nintendo Switch, no v septembri dorazí aj do smartfónov, informujú tvorcovia na sociálnej sieti Twitter.

Pokémon Unite je hrou žánru MOBA – Multiplayer online battle arena. Vo vzájomných súbojoch sa proti sebe postavia dva tímy zložené z piatich hráčov, ktoré musia v stanovenom čase získať čo najviac bodov. Počas hry budú zvyšovať svoju úroveň, rozvíjať vlastných Pokémonov a brániť súperovi v zisku akýchkoľvek bodov.

Hra sa bude dať stiahnuť bezplatne. Príjem tvorcom vygenerujú vnorené mikrotransakcie, za ktoré si bude môcť hráč nakúpiť virtuálnu menu, skiny a ďalšie položky.

Pokémon Unite

Pre zariadenia s iOS a Android bude hra uvoľnená 22. septembra. V obchodoch s aplikáciami je už dostupná predbežná registrácia. Tí hráči, ktorí sa vopred zaregistrujú, získajú odmeny. Čím viac predbežných registrácií vývojári zaznamenajú, tým lepšie odmeny poskytnú.

Pokiaľ sa do hry predbežne zaregistruje 5 miliónov hráčov, v rámci odmien dostanú unikátny skin Festival Style: Pikachu Holowear. Pokémon Unite je multiplatformovou online hrou pre viacerých hráčov. To znamená, že nebude rozhodujúce, či hráč drží v ruke konzolu Switch, Android smartfón alebo iPhone.

Ak niekto vlastní napríklad iPhone aj konzolu Switch, postup v hre bude v oboch zariadeniach synchronizovaný prostredníctvom účtu Nintendo Account.

Pokémon je silnou značkou, ktorá má po celom svete množstvo fanúšikov. Očakáva sa preto, že nová MOBA hra zaznamená na mobilných zariadeniach patričný úspech. Dobrým príkladom je titul Pokémon Go, ktorý ani po 5 rokoch nestráca na popularite.

Počas svojej existencie vygeneroval tržby na úrovni 5 miliárd dolárov. Pokémon Go je s veľkým náskokom lídrom v kategórii geolokačných hier s rozšírenou realitou. Kategória hier typu MOBA je iná, panuje v nej väčšia konkurencia. Či ju hra Pokémon Unite ovládne zistíme až niekedy v budúcnosti, keď tvorcovia, alebo prieskumné agentúry, zverejnia prevádzkové čísla.

Predbežnú registráciu do hry nájdete v Google Play (TU) a v Apple App Store (TU).