nokia 5.3

Nokia 5.3 dostáva obrovskú aktualizáciu na Android 11

Nová verzia systému pre cenovo dostupný smartfón.

Smartfón Nokia 5.3 predstavila spoločnosť HMD Global v marci minulého roka. Zariadenie, ktorého maloobchodná cena neprekročila hranicu 200 eur, prišlo na trh s operačným systémom Android 10 v čistej forme, veľkým displejom a dlhou výdržou na jedno nabitie.

Nokia 5.3 je relatívne lacným smartfónom, bez aktualizácie však nezostáva. Výrobca oznamuje, že začína s jeho aktualizáciou na operačný systém Android 11. Súčasťou balíčka je aj júnová bezpečnostná záplata a všetky zlepšenia, ktoré sú spojené s novou verziou systému (četovacie bubliny, jednorazové povolenia, ochrana súkromia a pod.).

nokia 5.3
Foto: Nokia

Ak ste si tento model zadovážili, aktualizáciu dostanete o pár týždňov. V prvej aktualizačnej vlne sa nachádza asi 13 krajín, napríklad Švajčiarsko, Taiwan alebo Vietnam. V priebehu augusta sa dostupnosť aktualizácie rozšíri na ďalšie trhy.

android 11
Foto: Nokia

Nokia sa viac-menej snaží držať svojho aktualizačného harmonogramu, ktorý zverejnila v máji tohto roka. Nokia 5.3 mala dostať aktualizáciu v 2. štvrťroku, a to spolu s ďalšími zariadeniami. Nokia 6.2, 7.2 a 9 Pureview príde na rad v treťom štvrťroku 2021.