Máme dátum? Apple má rad iPhone 13 predstaviť 17. septembra

Apple môže rad iPhone 13 predstaviť v piatok 17. septembra. O necelé dva týždne neskôr, presne 30. septembra, majú byť odhalené slúchadlá AirPods.

S informáciami, predpoveďami a očakávaniami ohľadom nadchádzajúceho radu vlajkových lodí spoločnosti Apple, iPhone 13, sa počas posledných týždňov doslova roztrhlo vrece. Avšak zatiaľ čo väčšina z nich sa týkala špecifikácií, cien a počtu vyrobených kusov, najnovší únik sa týka priamo predstavenia. Hoci už dlhšie vieme, že sa bude konať v septembri, stále nám chýbal konkrétny dátum.

To sa ale zrejme dnešným dňom mení. Ako píše server MacRumors odkazujúci na zistenia čínskeho webu IT Home, Apple môže rad iPhone 13 predstaviť v piatok 17. septembra. O necelé dva týždne neskôr, presne 30. septembra, majú byť predstavené slúchadlá AirPods.

Tvrdenie čínskeho webu sčasti potvrdzuje známy analytik

Screenshot, ktorý môžete vidieť vyššie, bol pôvodne zverejnený užívateľom @PandaIsBald na sieti Weibo. Okrem neho IT Home neponúka žiadne ďalšie dôkazy, ktoré by podporovali jeho predikciu. Taktiež treba poznamenať, že web už v minulosti zverejnil niekoľko screenshotov, ktoré sa nakoniec preukázali ako nepravdivé. Uvedené informácie vám tak odporúčame brať s aspoň ako-takou rezervou.

Vieme, že Apple sa tento rok vráti do predcovidového, respektíve pôvodného časového rozvrhu. Hlavné produkty sa nám tak nepochybne ukážu počas septembra, čiže existuje pravdepodobnosť, že vyššie uvedené dátumy sú presné. Daniel Ives, analytik z Wedbush, tvrdí, že iPhone 13 bude predstavený počas tretieho septembrového týždňa, teda medzi 13. a 17. septembrom, čo sčasti potvrdzuje tvrdenia IT Home.

iPhone 13: S dôrazom na fotoaparáty

iPhone 13 budú po dizajnovej stránke značne pripomínať aktuálnu generáciu v podobe iPhone 12. Pozmeniť sa má hrúbka zariadení, nakoľko nové modely budú disponovať väčšími batériami, a mierne aj vizuálne prevedenie foto modulu. Mnohých pritom určite poteší aj redukcia veľkosti výrezu.

Najviac pozornosti padlo opäť na fotoaparáty. Dočkáme sa kvalitnejších snímačov, ktoré zužitkujú nové funkcie pre skúsených fotografov i vášnivých amatérov. Apple uvedie napríklad portrétový režim pre video s označením Cinematic Video či kvalitnejší ProRes, čo je vysokokvalitný formát pre kompresiu videa. Čo sa týka hardvéru, Pro varianty získajú šikovnejší širokouhlý snímač s podporou pre laserové automatické zaostrovanie. Všetky modely však získajú AR senzor LiDAR.

Viac si o iPhone 13 môžete prečítať po kliknutí/ťuknutí sem.