Huawei P50 Pro nie je len kráľom fotografie, pýši si aj najkvalitnejším displejom

Získal 93 bodov, čo znamená, že prekonal aj Samsung Galaxy S21 Ultra vo verzii s čipom Exynos, a to hneď o 2 body.

Nedávno predstavená vlajková loď od spoločnosti Huawei, P50 Pro, si v rebríčku DxOMark vyslúžila ocenenie za najkvalitnejšie fotoaparáty. Získala 144 bodov, čo znamená, že je presne o 1 bod pred Mi 11 Ultra od Xiaomi. Po novom však obsadila prvú priečku v ešte jednom rebríčku.

Huawei P50 Pro totiž obsadil prvú priečku aj v rebríčku najkvalitnejších displejov. Získal 93 bodov, čo znamená, že prekonal aj Samsung Galaxy S21 Ultra vo verzii s čipom Exynos, a to hneď o 2 body. Smartfóny od Samsungu obsadili v najlepšej desiatke až tri priečky. Jedným z nich je aj minuloročný Galaxy Note 20 Ultra, ktorý aktuálne sedí na treťom mieste, píše NDTV Gadgets.

Huawei P50 Pro má najkvalitnejší displej, nájdu sa však aj nedostatky

Podľa DxOMark je jas displeja vhodný na sledovanie obsahu v HDR10, avšak čierne odtiene mierne strácajú na detailoch. Okrem jasu vyzdvihuje čitateľnosť displeja pri slabšom svetle a vnútorných priestoroch. Dodáva však, že prednastavený jas je príliš slabý, kvôli čomu je obsah na displeji na priamom slnku takmer nečitateľný. Ďalej kritizuje občasné poklesy snímkovania pri načítaní hier.

huawei P50 pro

Vlajková loď od Huawei je vybavená 6,6-palcovým OLED displejom s FHD+ rozlíšením (1 228 x 2 700 pixelov), obnovovacou frekvenciou 120 Hz, dotykovou frekvenciou 300 Hz a hustotou pixelov 450 ppi. Už pri prvom pohľade na tieto špecifikácie je zrejmé, že P50 Pro disponuje skutočne prvotriednym panelom. A je potešujúce vidieť, že to, čo je na papieri, sa skutočne premietlo aj do skutočnosti.

Je škoda, že smartfón, ktorý získal prvé miesto v dvoch prestížnych rebríčkoch, neprosperuje. Ako už iste viete, môžu za to predovšetkým sankcie zo strany Spojených štátov amerických, ktoré Huawei pripravili o možnosť používať služby Google. Stalo sa tak ešte v roku 2019 a nanešťastie nevyzerá, že by sa to malo v blízkom období zmeniť. Čísla spoločnosti, aspoň čo sa smartfónov týka, padajú do červených hodnôt, pričom nedávno dokonca prišla o miesto v prvej päťke najobľúbenejších značiek na domácom trhu.