huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro obsadil v hodnotení DxOMark najvyššiu priečku

Vynikajúci vo všetkých smeroch, tvrdí DxOMark.

Výrobca Huawei so svojim najnovším top-end smartfónom P50 Pro opäť prepisuje rebríček francúzskeho expertného serveru DxOMark. Recenzenti mu udelili doposiaľ najvyššie kombinované hodnotenie, smartfón získal 144 bodov.

Model P50 Pro v hodnotení DxOMark prekonal Xiaomi Mi 11 Ultra iba o jediný bod. Na treťom a štvrtom mieste sa stále nachádzajú vlaňajšie vlajkové lode Huawei, smartfóny Mate40 Pro+ a Mate 40 Pro.

Podľa recenzentov nevynikajú len zadné fotoaparáty. Výborné výsledky produkuje aj selfie kamera. Predný snímač za svoj výstup obdržal hodnotenie 106 bodov, čím sa v tejto kategórii taktiež zaradil na prvé miesto.

p50 Pro
Foto: DxOMark

DxOMark chváli primárny 50 Mpx fotoaparát a 40 Mpx monochromatickú jednotku za presné farby, široký dynamický rozsah a vynikajúce vykreslenie jemných detailov. Optické priblíženie 64 Mpx fotoaparátu je rovnako pôsobivé, recenzenti vyzdvihujú nízky šum, vysokú úroveň zachovaných detailov a rovnako široký dynamický rozsah.

huawei P50 Pro
Foto: DxOMark

Fotografovanie v zlých svetelných podmienkach zvláda smartfón skvele. Expozícia je presná a automatické zaostrovanie rýchle. Kvalita nočných fotografií je však o málo nižšia v porovnaní so súrodencami Mate 40 Pro. Platí to aj o ultraširokých záberoch.

Zadné fotoaparáty

 • 50 Mpx senzor (výstup 12,5 Mpx), 23 mm ohnisko (prepočet na kinofilm), optická stabilizácia, svetelnosť f/1.8
 • 40 Mpx monochromatický senzor (výstup 10 Mpx), 26 mm ohnisko (prepočet na kinofilm), svetelnosť f/1.6
 • 13 senzor, ultraširoký objektív s 13 mm ohniskom (prepočet na kinofilm) a svetelnosťou f/2.2
 • 64 Mpx senzor (16 Mpx výstup), 90 mm ohnisko (prepočet na kinofilm), optická stabilizácia, svetelnosť f/3.5
 • Snímač farieb, zaostrovanie laserom
 • LED blesk
 • Video max. 4K pri 60 FPS (testovaný režim 30 FPS)
TIP REDAKCIE
Novinka HONOR X7 je aktuálne dostupná na Slovensku za akciovú cenu 179 Eur!

Selfie

 • 13 Mpx senzor, pixely 1,22 µm
 • Objektív s ohniskovou vzdialenosťou 18 mm (prepočet na kinofilm)
 • PDAF zaostrovanie, elektronická stabilizácia obrazu
 • Video max. 4K pri 60 FPS (testovaný režim 30 FPS)

Pri videu experti ocenili dobrú expozíciu, dynamický rozsah a stabilný výkon automatického zaostrovania. Pri natáčaní v zlých svetelných podmienkach sa však môže v záberoch objaviť neželaný šum.

Malá hĺbka ostrosti môže pri fotografovaní portrétov spôsobiť, že sa nebudú všetky objekty nachádzať v rovine ostrosti. Táto nedokonalosť sa prejaví na skupinových portrétoch, ktoré zachytávajú viac osôb.

Huawei P50 Pro
Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro je podľa hodnotenia DxOMark špičkovým, respektíve v ponímaní testovanej konkurencie rovno najlepším foto smartfónom súčasnosti. Prípadný záujemca ale musí počítať s absenciou aplikácií a služieb od Google. Chýba tiež podpora pre siete 5. generácie.

V oblasti výkonu, nabíjania a zobrazovacích schopností ale za konkurenciou nezaostáva. Ponúka rozmerný a rýchly OLED panel, čipset Snapdragon 888/Kirin 9000 alebo 66W drôtové nabíjanie. Ukážkové fotografie a videá z testovania si môžete pozrieť TU, na stránke portálu DxOMark.