Honor Magic 3, Magic 3 Pro a Magic 3 Pro+ OFICIÁLNE: Prvé vlajkové lode ako samostatná jednotka!

Predstavenie, ktoré sa začalo dnes o 13:30, sa konalo na domácej pôde, respektíve v Číne. Honor však sľubuje, že sa onedlho dočkáme aj predstavenia zariadení pre globálny trh.

Honor dodržal slovo. Prvýkrát od svojho osamostatnenia od Huawei predstavil nie jednu, ale hneď tri vlajkové lode s označením Honor Magic 3 Series. Zariadenia sa vyznačujú nielen špičkovými špecifikáciami, ale aj veľmi špecifickým dizajnom, predovšetkým v oblasti fotoaparátov. Práve na tejto oblasti si dal výrobca extra záležať, pričom musíme uznať, že rozhodne majú čosi do seba. Poďme sa však na všetky tri kúsky pozrieť viac do hĺbky.

Predstavenie, ktoré sa začalo dnes o 13:30, sa konalo na domácej pôde, respektíve v Číne. Honor však sľubuje, že sa onedlho dočkáme aj predstavenia zariadení pre globálny trh.

Honor

Honor Magic 3: Dva rôzne procesory?

Základný model Magic 3 poháňa špičkový procesor Snapdragon 888 od spoločnosti Qualcomm, zatiaľ čo výkonnejšie varianty v podobe Magic 3 Pro a Magic 3 Pro+ disponujú vylepšeným Snapdragon 888+. Ako sme však písali v jednom z našich článkov, výkonnostný rozdiel medzi SD 888 a SD 888+ je skutočne minimálny, a teda môžeme očakávať špičkový výkon pri všetkých troch smartfónoch. Výrobca taktiež pridal funkciu GPU Turbo, ktorá maximalizuje využitie grafického procesora, čo ocenia predovšetkým vášniví hráči.

Interiér Magic 3 a Magic 3 Pro ďalej obýva 8 GB operačnej pamäte a 256 GB interného úložiska. Najvyšší variant Pro+ získal až 12 GB RAM a 512 GB úložisko. Po softvérovej stránke zariadenia poháňa najnovší Android 11 v kombinácii s rozhraním Magic UI.

Honor

Všetky tri modely z prednej strany pokrýva kvalitný 6,76-palcový OLED displej s FHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Výrobca zvolil vodopádový dizajn, čo znamená, že panel výrazne “preteká” po oboch bočných hranách.

Honor Magic 3: Lebo fotoaparátov nie je nikdy dosť!

Najväčší rozdiel medzi troma súrodencami nájdeme pri fotoaparátoch. Základný Magic 3 dostal do vienka tri objektívy, a to 50 Mpx hlavný snímač obrazu s veľkosťou 1/1,56″, 13 Mpx širokouhlý objektív s veľkosťou 1/1,31″ a 64 Mpx monochrómový senzor.

Magic 3 Pro je vybavený rovnakou zostavou, no pridáva k nej ešte 64 Mpx teleobjektív s podporou pre 3,5-násobné optické priblíženie a optickú stabilizáciu obrazu (OIS). Najvýkonnejší variant taktiež disponuje štyrmi objektívmi, a to o niečo väčším 50 Mpx hlavným fotoaparátom (1/1,28″), 64 Mpx monochrómovým senzorom, 64 Mpx širokouhlým snímačom a 64 Mpx teleobjektívom s podporou pre až 100-násobné digitálne priblíženie.

Honor

Honor pri svojich čerstvých vlajkových lodiach kladie dôraz nielen na fotografie, ale aj na video. Uzavrel spoluprácu s celosvetovo známou sieťou kín IMAX, ktorej výsledkom je až 8 režimov LUT (Look Up Table). Objektívy vo všetkých troch modeloch disponujú vylepšenými AI efektami. Pri natáčaní videa má užívateľ k dispozícii širokú paletu možností, ako je napríklad nastavenie jasu, saturácie farieb, kontrastu a mnoho ďalších. Samozrejme, zabudnúť nesmieme ani na podporu pre natáčanie v režime HDR.

Technické špecifikácie pri všetkých troch smartfónoch kompletizuje 4 600 mAh batéria s podporou pre technológiu Honor SuperCharge. Reč je o bleskovom 50 W bezdrôtovom a 66 W drôtovom nabíjaní. Pro verzie okrem toho ponúkajú aj podporu pre reverzné bezdrôtové nabíjanie.

Honor

Honor Magic 3: Najdrahší variant vychádza na 1 500 eur

A čo ceny? Základný Magic 3 v konfigurácii 8/256 GB sa začne predávať za 899 eur, pričom Magic 3 Pro v rovnakej konfigurácii bol nacenený na 1 099 eur. Najvýkonnejší Magic 3 Pro+ v konfigurácii 12/512 GB dostal odporúčanú maloobchodnú cenu 1 499 eur.