galaxy A10

Android 11 dostane aj cenovo dostupný Samsung Galaxy A10

Palec hore.

Aktualizácie vlajkových lodí prebiehajú relatívne hladko, pretože to sú…vlajkové lode. Smartfónom nižších tried sa nedostáva toľko softvérovej pozornosti, hoci sa veci postupne zlepšujú aj v tejto kategórii. Čerstvým príkladom je Galaxy A10 – low-end smartfón značky Samsung.

Samsung Galaxy A10 bol uvedený na trh ešte v roku 2019 s operačným systémom Android 9. Neskôr získal aktualizáciu na Android 10. Pri nej to však neskončilo. Sammobile hlási, že smartfón dostáva aktualizáciu na Android 11, a to spolu s inovovaným rozhraním OneUI 3.1 a júnovou bezpečnostnou záplatou.

Aktualizácia sa momentálne šíri na indickom trhu. Nejaký čas potrvá, kým sa dostane do ostatných regiónov sveta. Malo byť to byť otázkou dní a týždňov.

Android 11
Samsung Galaxy A10

Nový kus firmvéru opravuje chyby, zlepšuje stabilitu systému, prináša nové verzie bežných aplikácií Kalendár, Galéria, Správy, Moje súbory, Pripomienky, Samsung Internet alebo Samsung Klávesnica. Prítomné sú aj zlepšenia súvisiace s novou verziou OS Android, napríklad četovacie bubliny, jednorazové povolenia, upravená sekcia konverzácií, miniaplikácia multimediálneho prehrávača a ďalšie.

Android 11 je poslednou verziou operačného systému, ktorú smartfón získa. Na 3 veľké aktualizácie majú nárok len drahšie zariadenia z ponuky Samsungu. Napríklad Galaxy A90, A71 a A51, Galaxy Note 10 a 10 Lite, tablety Galaxy Tab S6 a celý rad novších produktov.

Samsung Galaxy A10 je vybavený 6,2-palcovým LCD HD displejom, 14 nm čispetom Exynos 7884, 32 GB pamäťou či samostatným 13 Mpx fotoaparátom. Aktuálna cena smartfónu sa pohybuje okolo 140 eur, v závislosti od predajcu.

Aktuálna cena Samsung Galaxy A10