Google chystá niečo nové: Na Európu však opäť akosi zabudol

Dôvod?

Vyzerá to tak, že Google v najbližšom období nechystá len predstavenie radu Pixel 6. Podľa všetkého svoje portfólio už čoskoro obohatí o minimálne ešte jeden smartfón, ktorý bude z cenovo dostupnejšej kategórie. Reč je o Pixel 5a.

Pixel 5a bude priamym nástupcom minuloročného Pixel 4a, ktorý si vďaka skvelému kompromisu medzi výbavou a cenou vyslúžil nemálo pozitívnych ohlasov. Nové rozšírenie by sa nám vraj mohlo ukázať ešte tento mesiac, konkrétne 26. augusta, a to za cenu 450 dolárov.

pixel
Google Pixel 5

Pixel 5a: Stredná trieda so solídnym foťákom

Pixel 5a má do vienka dostať 6,4-palcový displej, mid-range čipset Snapdragon 765G, 6 GB operačnej pamäte RAM a pomerne veľkú 4 650 mAh batériu. Čo neprekvapí je absencia bezdrôtového nabíjania. Na druhú stranu však užívateľ získa 3,5 mm výstup pre slúchadlá. Podobne ako pri Pixel 4a, aj najnovšie rozšírenie radu bude dostupné len v jednom farebnom prevedení – čiernom.

Pixel 5a si má požičať fotoaparáty od štandardného Pixel 5, ktorý používa 12,2 Mpx hlavný snímač obrazu a 16 Mpx širokouhlý objektív. S výnimkou veľkosti batérie a displeja sa má viac-menej podobať na Pixel 4a. Pixel 5a taktiež bude disponovať podporou pre 5G siete.

Príde len na dva trhy, Európa na zozname nie je

Smartfón znie ako naozaj veľmi lákavá ponuka, no je tu jeden háčik. Google má Pixel 5a uviesť len na dva trhy, a to v USA a Japonsku. Prečo? Možno je na týchto trhoch menej mid-range smartfónov ako v iných oblastiach sveta (menej konkurencie). Možno sa Google obáva, že by sa jeho Pixel 5a v Európe jednoducho neuchytil, nakoľko tu máme k dispozícii kopu šikovných cenovo dostupných smartfónov (veľa konkurencie). Presný dôvod zatiaľ nepoznáme, a teda o ňom môžeme len polemizovať. Tak či onak je to ale veľká škoda.