Galaxy Z Fold 3 nefunguje s pôvodnými perami S Pen, môžu poškodiť obrazovku

Na Galaxy Z Fold 3 je nutné použiť špeciálny S Pen, inak hrozí poškodenie.

Najnovšia skladačka od Samsungu menom Galaxy Z Fold 3 prišla s mnohými vylepšeniami, okrem iných aj s podporou dotykového pera S Pen. Veľká rozložiteľná obrazovka je pre prácu s perom ako stvorená. Rad Galaxy Note firma odsunula do úzadia, funkcie S Penu aspoň napasovala do nového skladacieho smartfónu.

Galaxy Z Fold 3 si však rozumie len s dotykovým perom S Pen Fold Edition alebo s prémiovým perom S Pen Pro. Staršie dotykové perá od Samsungu nepodporuje. Dôvod je jednoduchý. Tieto perá by mohli poškodiť citlivú flexibilnú obrazovku smartfónu.

Samsung sa síce pochválil, že je ohybná obrazovka smartfónu o 80 % odolnejšia ako predtým, no napriek tomu je stále krehkejšia než klasický pevný zobrazovací panel. Pero určené pre Galaxy Z Fold 3 je iné ako to, ktoré nájdete zasunuté v smartfónoch Galaxy Note.

galaxy z fold 3
Foto: red.

Hrot pera je v prvom rade oblejší a mäkší. Čo je však dôležitejšie, hrot je súčasťou zasúvateľného mechanizmu, ktorý funguje ako prevencia pred poškodením neúmerným tlakom. Ak perom na obrazovku zatlačíte, hrot sa zasunie do jeho tela. Rovnakú vlastnosť má už len S Pen Pro.

Žiaľ, špeciálne pero S Pen a súvisiaci ochranný kryt predstavujú voliteľné príslušenstvo. K smartfónu za 1 899 eur ich nedostanete, musíte si ich zakúpiť zvlášť. Výhodu ale majú tí používatelia, ktorí si smartfón predobjednajú do 26. augusta. Flipový obal s perom S Pen v tomto prípade dostanú ako darček.