opinion rewards

Google v Česku spustil Opinion Rewards: Za vyplnenie dotazníkov vám dá peniaze

Odpovedzte na otázky a získajte kredit na nákup v obchode Google Play.

Spoločnosť Google pred 8 rokmi spustila program Opinion Rewards, ktorý bol zo začiatku dostupný pre používateľov z USA. Postupne sa rozšíril do 29 krajín. Pri nich to neskončilo. Služba sa teraz dostáva do ďalších regiónov, medzi ktorými nechýba susedná Česká republika.

Opinion Rewards od Google po novom okrem Českej republiky funguje aj v Rusku, Indonézii, Írsku a v Južnej Kórei. Zoznam zapojených krajín nájdete TU.

Ako už názov napovedá, Google vás odmení za váš názor. Prostredníctvom rovnomennej mobilnej aplikácie (TU) stačí zodpovedať pár jednoduchých otázok, výmenou za čo dostanete kredit na nákup v obchode Google Play.

Ak v priebehu času vyplníte niekoľko záujmových prieskumov, môžete si našetriť dosť kreditu na to, aby ste si zakúpili prémiovú hru, aplikáciu alebo iný obsah z obchodu Google Play.

opinion rewards

Služba v podstate funguje ako jednoduchý nástroj na prieskum trhu, ktorý by mal odrážať lokálne špecifiká, napríklad otázky o miestnych firmách a podnikoch. Google odpovede zozbiera, zanalyzuje a posunie ich zadávateľovi online prieskumu.

TIP REDAKCIE
Vieš ako jazdiť na elektrickej kolobežke? TOP 10 pravidiel, ktoré by mal poznať každý!

Výška odmien a frekvencia, respektíve dostupnosť nových prieskumov sa medzi jednotlivými krajinami môže líšiť. Netreba očakávať, že program vygeneruje vyššie sumy. „Pár drobných“ na aplikáciu alebo hru však zarobiť dokáže, aspoň to tak vyzerá podľa skúseností používateľov z ostatných krajín.

Google pri rozširovaní dostupnosti Slovensko obišiel, počkáme si teda na to, ako budú Opinion Rewards fungovať u susedov v Čechách. Určite sa niekto skôr či neskôr so svojimi skúsenosťami podelí, minimálne v rámci hodnotení aplikácie v obchode Play.

Na záver dodáme, že odmeny z aplikácie môžu podľa pravidiel Google prijímať len osoby, ktoré majú 18 rokov a viac.