galaxy s21 FE

Galaxy S21 FE: Nedostatok čipov komplikuje výrobu a obmedzuje dostupnosť

Zdržanie potvrdzuje ďalší zdroj.

Samsung Galaxy S21 FE sa v posledných mesiacoch stal predmetom niekoľkých „únikov“ informácií, vďaka čomu približne vieme, ako bude smartfón vyzerať a čo nájdeme v jeho výbave. Dalo by sa povedať, že už nám stačí len počkať na oficiálne predstavenie.

Špekulovalo sa, že Samsung Galaxy S21 FE výrobca technologickej verejnosti odprezentuje v auguste, spolu so skladacími smartfónmi Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3 a hodinkami Galaxy Watch 4.

V polovici júna sa však objavila správa, že výrobu smartfónu môže negatívne ovplyvniť nedostatok polovodičových komponentov, s ktorým bojuje nielen elektrotechnický, ale aj automobilový priemysel. Túto skutočnosť teraz potvrdzuje ďalší zdroj, kórejský portál FNNews, informuje server Sammobile.

Podľa autorov Samsung uvažuje, že predstavenie smartfónu Galaxy S21 FE presunie na 4. štvrťrok, presnejšie na október tohto roka. To by až taký problém nebol. Súčasná generácia Galaxy S20 FE, ktorú nový model nahradí, uzrela svetlo sveta koncom septembra. Predaj bol následne zahájený v októbri.

galaxy s21 FE
Vizualizácia Samsung Galaxy s21 FE. Zdroj: voice.com

Nepríjemnejšie však je, že Galaxy S21 FE nemusí byť dostupný na všetkých trhoch. Samsung pravdepodobne nedokáže od dodávateľov získať také množstvo čipov, ktoré by mu dovolilo vyrobiť dostatok zariadení pre všetky trhy.

TIP REDAKCIE
EÚ prichádza s novou smernicou: Poistenie zrejme bude povinné aj pre výkonnejšie elektrické kolobežky

Spotrebitelia z našich končín, ktorých by mohlo zariadenie osloviť, sa báť nemusia. Ak aj Samsung dostupnosť obmedzí, lukratívnych trhov akými sú Európa a USA sa to týkať nebude. Naopak, smartfón sa nemusí dostať na trhy v Ázii, Afrike, Austrálii či Južnej Ameriky.

Nedostatok čipov však môže byť taký vážny, že Samsung dodá na trhy v Európe a Spojených štátoch menší počet smartfónov než pôvodne plánoval. Aby bol teda po zariadení veľký dopyt, časť zákazníkov sa k nemu dostať nemusí.

Galaxy S21 FE by mal po vzore súčasnej generácie poháňať vlajkový čipset, tento rok to má byť Snapdragon 888. Ide o srdce mnohých high-end mobilných zariadení, čip tak potrebuje viacero výrobcov, nielen Samsung.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S20 FE

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať