AKTUÁLNE: UPC má masívny výpadok internetu, nefunguje od polnoci

Jeden z najväčších poskytovateľov internetového pripojenia, UPC, má ďalší veľký výpadok internetu. Spoločnosť o tom informovala v krátkom príspevku na Facebooku, výpadok nám však nahlásili aj naši čitatelia z Bratislavy.

Zatiaľ čo UPC tvrdí, že výpadok sa týka len zákazníkov v Bratislave, služba Downdetector, cez ktorú je možné nahlásiť problémy so službami hovorí o opaku. Na mape Slovenska do červenej farby zafarbila aj iné mestá, ako napríklad Trnavu, Nitru či Košice.

Vážení zákazníci, aktuálne evidujeme výpadok internetových služieb v Bratislave. Situáciu intenzívne riešime a za vzniknuté nepríjemnosti sa ospravedlňujeme,píše spoločnosť na svojom Facebooku.

Internet od UPC nejde už od polnoci

Pod príspevkom sa rozvinula diskusia nespokojných zákazníkov, ktorí UPC kritizujú za neskorú reakciu na výpadok. Mnohí hovoria o tom, že im internet prestal správne fungovať už včera večer, iní zas spomínajú polnoc ako zlomový bod.

TIP REDAKCIE
Platba úsmevom či mávnutím? Mastercard chystá veľkú inováciu!

Problémy sa v rôznych lokalitách môžu prejavovať inak, o čom svedčí aj jeden z komentárov. „Je to selektívne. Mne v noci v Starom Meste haprovala iba WiFi, kábel paradoxne šiel a teraz viem o výpadku v Karlovej Vsi.

Problémy s pripojením začali tesne pred polnocou.

TECHBYTE už kontaktoval UPC s doplňujúcimi otázkami. Hneď ako sa nám podarí získať stanovisko spoločnosti budeme tento článok aktualizovať.

Medzičasom nám však v diskusii nižšie môžete dať vedieť či výpadok zasiahol aj vás a v ktorom meste, resp. lokalite sa tak stalo.