wear os

Obchod Play uľahčuje vyhľadávanie a inštaláciu aplikácií pre Wear OS

Upravený vzhľad, nové filtre aj odporúčania.

Wear OS nie je zrovna najžiadanejším operačným systémom pre inteligentné hodinky. Google ho našťastie prerobil a v spolupráci so Samsungom vyvinul novú verziu Wear OS 3.0. Systém bude poháňať nadchádzajúce hodinky Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic.

Pre obe firmy ide o zásadný krok. Samsung sa doteraz pri svojich hodinkách spoliehal na operačný systém Tizen, ktorý sa však nemohol chváliť širokou dostupnosťou aplikácií tretích strán. Wear OS 3.0 to zmení.

Hodinky od Samsungu patria k tomu lepšiemu na trhu. Očakáva sa, že po nových modeloch siahne značná časť spotrebiteľov. Pre Google to znamená, že Wear OS sa konečne dostane do širšej pozornosti mnohých používateľov.

Google v kontexte očakávanej širšej adopcie novej verzie operačného systému Wear OS upravuje obchod Play. Vlastníci hodiniek sa vďaka tomu dostanú k preferovaným aplikáciám rýchlejšie a jednoduchšie. O zmenách informuje vo svojom blogu.

obchod play
Zdroj. Google

Jedna zo zmien sa týka aplikácie obchodu Play, ktorá je súčasťou systému Wear OS. Vzhľad obchodu prešiel zmenou, pričom zohľadňuje dizajnový jazyk Material You predstavený spolu OS Android 12.

TIP REDAKCIE
Lacnejšie to nejde: Originálna licencia Windows 11 za 11 eur, Office 2021 už len za 29,99 eur!

Prepracované rozhranie uľahčuje navigáciu v obchode na malom displeji hodiniek, dôležité informácie sa budú zobrazovať na kartách takým spôsobom, aby boli ľahko čitateľné.

Obchode Play v smartfónoch získal nové filtre, ktoré urýchlia vyhľadávanie obsahu určeného pre hodinky s Wear OS. Stačí do vyhľadávania zadať „hodinky“ alebo „ciferníky“ a obchod Play razom zobrazí relevantný obsah.

obchod play
Zdroj: Google

V jednotlivých kategóriách bude obchod Play zobrazovať návrhy – odporučí tie aplikácie pre hodinky, ktoré sú medzi používateľmi populárne. Keď v obchode nájdete aplikáciu, ktorá sa vám páči, môžete ju zo smartfónu do hodiniek nainštalovať na diaľku.

Tlačidlo „inštalovať“ sa rozdelí na dve časti. Jednoducho si vyberiete, či má inštalácia aplikácie prebehnúť v smartfóne, v hodinkách alebo v oboch zariadeniach súčasne. Nové aplikácie a ciferníky tak do hodiniek dostanete z jedného miesta, z priamo z obchodu Play v smartfóne.

Aktualizácia obchodu Google Play sa v smartfónoch a hodinkách prejaví v najbližších týždňoch. Dobrou správou je, že je určená aj pre systém Wear OS 2 a jeho novšie verzie.

Aktuálna cena Samsung Galaxy Watch 3