moje mapy

Aplikácia Moje mapy od Google pravdepodobne skončí už v októbri

Google sa zbavuje ďalšej aplikácie.

Niekedy to vyzerá tak, že Google viac aplikácií zabíja než vytvára. Naposledy sa zbavil AR aplikácie Meranie, teraz prichádza na rad nástroj Moje mapy, prostredníctvom ktorého sa dajú cez smartfón vytvárať alebo upravovať vlastné mapy a trasy.

Aplikácia Moje mapy nedávno získala prvú aktualizáciu od roku 2019. Autori z 9to5Google aktualizovaný inštalačný balíček rozobrali a našli v ňom zmienku o ukončí podpory aplikácie. Google teda jej odstavenie zatiaľ nepotvrdil, časom sa tak ale zrejme stane.

moje mapy

Podľa indície Google aplikáciu z obchodu Play stiahne 15. októbra. Dobrou správou je, že zostane v prevádzke webová verzia služby. To znamená, že používatelia budú môcť stále tvoriť vlastné mapy, no len v prostredí internetového prehliadača.

Moje mapy sú relatívne praktickou aplikáciou, ktorá padne vhod pri plánovaní ciest, výletov alebo iných dobrodružstiev, v rámci ktorých sa nebude používateľ zdržovať na jednom mieste. Aplikácia funguje od roku 2007. Webové rozhranie služby nájdete na tejto adrese.