meranie

Google odstavil ďalšiu obľúbenú aplikáciu: AR Meranie však chýbať asi nebude

Zbohom.

Spoločnosť Google vyradila zo svojho digitálneho portfólia pomerne praktickú aplikáciu. Ide o nástroj Meranie, ktorý existuje ešte od čias projektu Tango. Prostredníctvom fotoaparátu smartfónu a rozšírenej reality aplikácia dokázala zistiť približné rozmery objektov.

Pomocou aplikácie Meranie ste si mohli okamžite zmerať dĺžku a výšku rôznych predmetov, napríklad veľkosť koberca, šírku pohovky alebo výšku stola. Bez toho, aby ste museli niekde zháňať meter. Google aplikáciu Meranie už podporovať nebude.

V obchode Play oznamuje, že nezíska žiadne ďalšie aktualizácie. Ak ju ale v smartfóne máte nainštalovanú, môžete ju používať naďalej. Google neprezradil, prečo aplikáciu Meranie poslal na onen svet.

meranie AR
Foto: Google

Je to jedno. Hoci vedela byť aplikácia nápomocná, chýbať veľmi nebude. Poslednú aktualizáciu dostala ešte v januári. Aplikáciu sužovali problémy s nestabilitou a nespoľahlivou funkčnosťou, ktoré vývojári nevyriešili. Svedčia o tom nízke hodnotenia, ktorými používatelia aplikáciu v obchode Play opečiatkovali.

Okrem toho existuje niekoľko alternatívnych aplikácií, ktoré Meranie od Google hravo nahradia. Stiahnuť si môžete napríklad nástroj AR Ruler App, ktorý je používateľmi hodnotený podstate lepšie.